×

Antibakteriyel Epoksi

Antibakteriyel epoksi zemin kaplama termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçine oluşundan dolayı suya, aside, alkaliye direnci iyi olan bir kaplama çeşididir.

Su geçirmez, aşınmaz, uygulandığı yüzeyde kimyasal reaksiyonunu tamamladıktan sonra %100 hijyen sağlamaktadır. Parlak su geçirimsiz ve kimyasal mukavemeti çok yüksek oluşundan aşınmaya ve sürtünmeye karşı antibakteriyel epoksi oldukça dayanıklıdır. Bünyesinde mikrop barındırmaz, toz tutmaz. Her türlü zeminde istenilen renklerde uygulama yapılabilmektedir.

Antibakteriyel epoksi zemin kaplama uygulaması genellikle hijyenik olması istenilen alanlarda, kuru ve yaş gıda maddesi üretilen fabrikalarda, entegre et tesislerinde, hastanelerde, kimya ve ilaç sanayisinde, sanayi mutfaklarında, ambalajlama ve depolama alanları gibi sektörler için kullanıma uygundur.

antibakteriyel epoksi

Uygulama olarak öncelikle epoksi zemin kaplama yapılacak olan mevcut yüzeyin durumuna bakılması gerekir. Sonrası için uygulama öncesi hazırlık aşamasını belirleyen bir unsurdur. Yüzey hazırlığının yapılması için toz, boya, yağ gibi benzer kirler yüzeyden temizlenip arındırılmalıdır. Çukur, çatlak, kırık gibi tadilat gerektiren alanların tamirleri yapılır. Hazırlanan yüzeye epoksi astar uygulaması yapılacaktır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır.

Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni düşük devirli karıştırıcı yardımıyla karıştırılırken B bileşeni üzerine ilave edilir ve malzeme homojen hale gelene kadar karıştırılır. Astar yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar. Ara kat uygulaması yapılır ve yüzey nem, toz ve hava akımından korunmalıdır. 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Son kat uygulaması tamamlandıktan sonra hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak kurumaya bırakılır.

Antibakteriyel epoksi zemin kaplama fiyatlarımız m2 birim fiyatı üzerinden müşterimize özel olarak teklif verilmektedir. Alan ölçüsü ve zemin yapısı gibi değişkenlik gösteren durumlar nedeni ile fiyatlandırmamız bu şekilde yapılmaktadır. 

Sizlerde epoksi zemin kaplama uygulaması yaptırmak istiyorsanız fiyat ve uygulama ile ilgili tüm sorularınızı 0216 370 05 23 - 0532 292 51 83 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.