×

Antistatik Epoksi

Antistatik epoksi zemin kaplama temizlenmesi kolay, elektrik iletkenliğini uygun şekilde toprağa aktarılması ile gerçekleşen bir epoksi çeşididir.

Yüzey yarı pürüzlü veya tam pürüzlü hale getiren kaplama sistemidir. Elektrik iletkenliğine sahip olması gereken her türlü alan için kullanım imkanı bulunmaktadır. Mekanlarda bulunan fazla elektriği kendi üzerine çekerek elektrik çarpmalarını engellemek için de tercih edilmektedir. Diğer epoksi çeşitleri gibi temizliği kolaydır, toz tutmaz. Görüntüsü itibari ile dekoratiftir. 

İstenilen tüm renklerin uygulanması ile avantaj sağlar. Onarımı ve bakımı kolaydır, herhangi bir sorun olduğu zaman bölge tadilatının yapılabilmesi ile hızlı servise alınabilir. Elektrostatik olarak iletkendir. Sürtünme, aşınma ve oluşabilecek darbelere karşı dayanıklı bir uygulamadır. Kullanıma bağlı olarak bir kere uygulama yaptırdığınızda yıllarca kullanma şansına sahip olabilirsiniz. Toz tutmama ve su geçirmeme özelliği vardır.

Genellikle antistatik epoksi zemin kaplaması elektrik akımının fazla olduğu tren hatları ve soğuk hava depoları gibi yerlerde kullanılır. Düşük ısılarda, nemli ve ıslak beton zeminlerde uygulanabilir. Elektrik tesisleri, yoğun bakım üniteleri, elektronik fabrikaları, otomotiv sektörü, ameliyathanelerde tercih edilebilir. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı ve dayanıklı bir hale getirilebilir. 

Uygulama hazırlığı yapılan yüzeye epoksi astar uygulanır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır. Astar yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar. Antistatik katman uygulamasında yüzey nem, toz ve hava akımından korunmalıdır. Ara katman mala ve rulo yardımıyla uygulanır ve 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Son kat uygulama ile pürüzsüz, düzgün bir yüzey elde edilir. 

Antistatik epoksi zemin kaplama fiyatlarımız m2 birim fiyatı üzerinden müşterimize özel olarak teklif verilmektedir. Alan ölçüsü ve zemin yapısı gibi değişkenlik gösteren durumlar nedeni ile fiyatlandırmamız bu şekilde yapılmaktadır.

Sizlerde epoksi zemin kaplama uygulaması yaptırmak istiyorsanız fiyat ve uygulama ile ilgili tüm sorularınızı 0216 370 05 23 - 0532 292 51 83 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.