×

Bahçe Su İzolasyonu

Bahçe su izolasyonu önem taşıyan konulardan birisi olup doğru bir yalıtım uygulanmasının sağlanması gerekir. 

Bahçe ve peyzaj alanlarında yaşanılan izolasyon sorunları geçmişte çözümsüz kalmaktaydı. Günümüzde ise izolasyon sektöründe kesin çözümlü malzemelerin bulunması ile yalıtım sağlanabilmektedir. Son teknolojik izolasyon malzemesi olan sprey polyurea uygulaması bahçe su izolasyonunda kesin çözüm sağlayan kaliteli bir üründür. Polyurea 30 yılı aşkın süredir dünya da birçok ülke tarafından tercih edilerek kullanılan uzun ömürlü bir izolasyon malzemesidir. 

Bahçe Su İzolasyonu

Polyurea sadece su izolasyonu için değil aynı zamanda görüntüsü itibari ile de zemin kaplaması olarak tercih edilip kullanılmaktadır. İzolasyon malzemesi seçiminde dikkat edilmesi gereken konuların başında bahçe için doğru bir ürün olup olmaması gelmektedir. Bilinçsizce ya da uygun ürünler olması sebebi ile tercih edilen izolasyon malzemeleri kalitesiz içeriğe sahip olması ile bahçeye zarar verecek kısa sürede olumsuz birçok sorun yaşatacaktır. 

Bu durumlar ile karşılaşmamak için yapmanız gereken polyurea su yalıtımı malzemesini seçmek olacaktır. Uygulama süresinin çok kısa olması ve alanın hemen kullanıma açılabilmesi ile sizi uğraştırmayacaktır. Üzerine gelebilecek olan toprak, çiçek veya benzeri maddelere karşı yük mukavemiyeti vardır. Aşınma yapmadan eskimeden istediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Polyureanın kök dayanımı sayesinde bahçenizde çiçek, ağaç gibi her türlü bitkiyi rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Sulamanın etkisi ile oluşabilecek sorunları da ortadan kaldırdığı için %100 izolasyon sağlanmış olunur.

Polyurea Su İzolasyonu

Gelelim polyurea bahçe su izolasyonu uygulamasının nasıl yapıldığına. Öncelik alan üzerinde bulunan toprak, bitki ve benzeri maddeler yüzeyden kaldırılır. Daha sonra detaylı bir temizlik işlemi ile yüzey toz ve kirlerden arındırılır.  Daha sonra astar uygulaması yapılır ve kurumaya bırakılır. Bu aşama malzemenin yüzeye daha iyi tutunması için uygulanır. Kuruyan astar üzerine makine yardımıyla polyurea püskürtme olarak uygulanır. Malzemenin zarar görmemesi için önce keçe serilir ve toprağın altında kalacak olan suyun daha rahat yol bulabilmesi için çakıl taşı konulur. Daha sonra toprak aşamasına ve diğer işlemlere geçilmesi tavsiye edilir.

Bahçe su izolasyonu için polyurea uygulaması bu şekilde yapılmaktadır. Sizlerde bahçe ve peyzaj alanlarınızda su sızıntılarından veya zemin yapısından şikayetçiyseniz bu durumu ortadan kaldırmak için bizlere ulaşabilirsiniz.