×

Çatı İzolasyon Sistemleri

Çatı izolasyon sistemleri yapıyı dış etkenlerle oluşabilecek olan olumsuz durumlara karşı korumayı gerektiren malzemelerdir.

Zaman içerisinde alışılagelmiş izolasyon uygulamalarında da aşınmalar, hasarlar oluşabilmektedir. Yüzeylere uygulanan izolasyon sistemlerinin zarar görmesi durumunda birçok sorun ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu durumda yeni bir tadilat ve masraf ortaya çıkacaktır. Yalıtım için tercih edilen izolasyon malzemeleri ve kullanım alanları farklılık gösterdiği için doğru ürünü bulmak biraz zaman alabilir.  Can sıkıcı bu durum karşısında en iyi çözümü size çatı izolasyon sistemleri arasında polyurea sunacaktır. 

Uzun yıllardır izolasyonda alışılan sistemler en fazla 10 yıl içerisinde yenileme gerektirirken, Polyurea çok uzun yıllar boyunca hatta ömür boyu sızdırma yapmadan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sızdırma sorunlarını ortadan kaldırdığı gibi diğer izolasyonlarda sık görülen kireçlenme, paslanma, çatlak oluşumu gibi problemlerde polyurea su izolasyonunda yaşanmamaktadır. %400’den fazla esneme payı avantajı sayesinde yaz-kış tüm olumsuz hava koşullarında kurumaya başaracaktır. 

Çatı İzolasyon Sistemleri

Çatılarda bulunan gizli derelere, oluk içlerine dahi sprey polyurea uygulaması yapılabilmektedir. Diğer izolasyon malzemelerinde bu konuda sıkıntılar yaşanırken polyurea püskürtme olması sayesinde tüm alan üzerinde tek bir açık nokta dahi bırakmayarak eşit uygulama sağlar. Gizli dere ve oluk içleri, baca dipleri polyurea ile tamamen kaplandığı için su geçişleri engellenmiş olunur. Eğimli çatılarda daha polyurea uygulanabilmektedir. Tüm geometrik şekil ve alanlara uygunluk gösteren sprey polyurea, ek izi oluşturmadan tek bir parçadan oluşur. Yani ek birleştirme alanları bulunmaz.

Polyurea sadece çatı, teras, gizli dere gibi dış mekanlarda değil, aşınma sorunu yaşanan her alanda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Darbelere,  kimyasallara ve çevresel faktörlere dayanıklılık göstermesi, su geçirmez yapısı nedeniyle Polyurea sistemleri, uzun  yıllar kullanılabilecek derecede aşınmazlık ve sızdırmazlık istenilen tüm mekanlarda rahatlıkla kullanıma ve uygulamaya uygundur. Türkiyede ki çatı sistemleri düşünüldüğünde izolasyonun mutlaka yaptırılması gerekmektedir. Sizlerde çatı izolasyonunuzu ihmal etmeden polyurea güvencesi ile uzun yıllar rahat bir yaşam sürebilirsiniz.