×

Enjeksiyon Su Yalıtımı

Enjeksiyon su yalıtımı, bodrum kat gibi alanlarda basınçlı su gelmesi ile beraber yüzeye çıkmasıyla çözüm olarak geliştirilmiş bir su yalıtımıdır.

Firmamıza danışan müşterilerimizin yaşadığı sorunlardan birisi de bodrum katlardan gelen su problemidir. Bu gibi durumlar karşısında öncelikli olarak arayan müşterimize suyun zeminden mi çıktığı ya da hangi alanlardan geldiğinin bilgisini almaktayız.

Daha sonraki aşama olarak alanın keşfi ile beraber suyun nerelerden geldiğinin tespitinin yapılmasıdır. Doğru bir uygulamanın yapılabilmesi için mutlaka suyun geldiği noktaların tespit edilmesi gerekmektedir.

Eski ve yeni yapıların tümünde karşımıza çıkabilecek olan su kaçağı ve sızıntı sorunlarına günümüzde en son uygulanan yöntem enjeksiyon su yalıtımı uygulamasıdır. Uygulama suyu kesmek amacı ile beton veya yapıdaki kılcal çatlak, küçük - büyük boşluklarda oluşan su kaçağını kesmektedir.

Enjeksiyon su izolasyonu

Uygulamamız polizer malzemeyi su sızıntısının oluştuğu boşluk veya çatlağa enjekte edilmesi şeklindedir. İlk aşama olarak suyun geldiği yerlerin tespitine göre alan içerisinde belli aralıklarla delikler açılır. Açılan bu deliklerin içerisine özel makinemiz yardımıyla enjeksiyon malzemesi gönderilir. Alanın içerisinde sıkışan malzeme kısa sürede reaksiyona girerek 40 kata kadar genişler ve su sızıntısının olduğu boşlukları kapatarak iyice doldurmuş olur.

Malzeme alan içerisinde sıkıştığı için suya karşı tepkime göstererek su geldikçe genişlediğinden su gelinceye kadar tepkimeye devam eder. Bu şekilde yapının yüzeyine çıkan suyun akışı kesilmiş olunur. Uygulama ıslak ortamda yapıldığı için genellikle kış dönemleri tercih edilir.

Enjeksiyon su yalıtımı bodrum alanlarında yaşanan bu su sıkıntıları için birebir çözüm niteliğindedir. Sadece iş yerlerinde veya bodrum katlarda değil asansör çukurlarında yaşanan sorunlar içinde enjeksiyon su yalıtımı uygulamasına yer vermekteyiz. Enjeksiyon çok çabuk penetre olduğu için hızlı çözüm üretmesi ile çoğu kişi tarafından tercih edilir.

Tek parçada uygulandığı için çatlakları sorunsuz bir uygulama ile kapatır. Bu şekilde yapı su ve nemin olumsuz etkilerine karşı korunur. Malzeme zaman içerisinde özelliğini yitirmez ve bütün hava koşullarına karşı tam koruma sağlamış olur. Dışarıdan bir müdahale gerektirmediği için hem zamandan hem de ekonomik anlamda tasarruf sağlanmış olunur.