×

Epoksi Çeşitleri

Epoksi çeşitleri nelerdir, hangi alan için en doğru epoksi çeşidinin uygulanması gerektiğine dair tüm bilgiler bu yazımızda sizler bekliyor.

Öncelikle epoksi ülkemizde görüntüsünden dolayı en çok tercih edilen yüzey kaplama çeşitlerinden birisidir. Kullanımın kolay olması, fiyat aralığının uygun oluşu ve uzun yıllar dayanım göstermesi ile epoksi zemin kaplama birçok sektör için tercih nedenidir. Epoksi uygulamaları dekoratif görüntüsü ile göze hitap etmesinin yanı sıra istenilen renklerde de uygulama avantajı sunar. Epoksi zemin kaplama reçineleri sahip oldukları olumlu özellikleri sayesinde geçirimsizlik konusunda da iyi bir zemin kaplamasıdır. 

Epoksi nerelerde uygulanır;

* Laboratuvar Alanlarında

* Hastanelerde

* Tekstil Fabrikalarında
* Depolar, Antrepolar

* Yemek Fabrikaları

* Gıda Endüstrisi

* İlaç Fabrikaları

* Uçak Hangarları

* İş Yeri Zeminlerinde

* Cafe, Restaurantlarda

* Tv Stüdyolarında

* Otomobil Fabrikaları 

Epoksi Kaplama Çeşitleri

Epoksi uygulama alanları sadece bu saydıklarımız ile sınırlı değildir. Daha birçok sektör için kullanım imkanı sunar. Sizlerde aşağıda vermiş olduğumuz bilgilere göre istediğiniz epoksi çeşitleri hakkında bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Portakal desenli epoksi, adından da anlaşıldığı gibi görüntüsü ile portakal kabuğuna benzer olmasından dolayı sık tercih edilir. Portakal kabuğu epoksi çeşidi yüzeyde bıraktığı desen ve içeriğinden dolayı zeminde kaymaz özelliğindedir. Depolar, atölyeler, yemek üretim fabrikaları, liman, tersaneler, sanayi, tekstil fabrikaları, arıtma ve atık su tesisleri, hangarlar, otoparklar gibi alanlar için uygundur.

Self leveling epoksi, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz hale getiren zemin kaplamasıdır. Self leveling epoksi kaplama, ilaç fabrikaları, hastaneler, endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalarda, tekstil fabrikalarında, gıda üretim tesislerinde, otomotiv sektöründe, depolarda, plastik üretim tesisleri, sergi salonları, elektrik fabrika gibi alanlar için uygundur.

Şeffaf epoksi, diğer epoksi çeşitlerinden farklı olarak şeffaf görüntüsü ile %100 reçineden oluşur. Zeminde istenilen görüntünün kalıcı olması ve zarar görmemesi için uygulanır. Cam şeffaflığında görünüme sahiptir. Şeffaf görünüm isteyenler tercih edebilir.