×

Epoksi Uygulama

Epoksi uygulama kullanım amacı göz önünde bulundurularak zemin kaplama ve boyama işlemlerinden önce gerekli hazırlık işlemlerinden sonra uygulama yapmaya başlanır.

Epoksi uygulamalar geniş bir hizmet alanında kullanıldığı için sıkça tercih edilen zemin kaplamasıdır. Popüler olarak kullanılması nedenleri arasında uzun yıllardır ülkemizde tercih edilmesi ve kullanım kolaylığı yer almaktadır. Her yüzey üzerine uygulanabilir ve çevresel etkilere karşı direnç gösterir. Aynı zamanda epoksi uygulaması yapı sektörü gibi zorlu alanlarda çatlakların ve oyukların doldurularak yapıştırılması veya enjekte edilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir.

epoksi zemin kaplama

Fabrika, ofis, hastane dışında denizcilik gibi zorlu sektörler içinde kullanılabilir. Darbelere, alkol ve kimyasal maddelere karşı %100 dayanım gösterir. Yüzey temizliği kolaydır ve tozuma yapmaz. Epoksi zamanla direnç özelliğini yitirmeyen kaliteli bir zemin kaplamadır. 

Alanınız için karar verdiğiniz epoksi zemin kaplama çeşidinden sonra uygulama aşamasından önce seçmiş olduğunuz firma ile keşif işlemleri tamamlanır. Uygulamaya başlamadan önce zemin yapısı incelenerek uygulama aşamalarına karar verilir. Genel olarak uygulama aşamaları aşağıdaki gibidir: 

1- Epoksi uygulama yapılacak zeminde eski uygulamanın kalıntıları varsa önce bunların yüzeyden temizlenmesi gerekmektedir. Çatlak, kırık ve deformasyonların bulunduğu yüzeyler için çukur, çatlak, kırık gibi hataların tadilatının yapılması gerekmektedir. 

2- Sonraki aşama için epoksi astar uygulaması öncesinde zemin toz ve kirden arındırılır. Gerekli hazırlık işlemleri yapılır.

epoksi zemin kaplama uygulaması

3-  Nem ve su sorunları olmayan betonarme yüzeye astar uygulaması yapılır. Astar atılan yüzey en az 8 saat boyunca kurumaya bırakılır.  

4- Astarın kuruması ile beraber ara kat dediğimiz uygulama gerçekleştirilir.

5- Ara kat işleminin tamamlanmasından sonra son kat uygulama aşamasına geçilir ve epoksi uygulama tamamlanır.

6- Zemin kaplaması yapıldıktan bir gün sonra üzerinde yürüme ve kullanım için hazır hale gelir.

Epoksi uygulaması yaptırmak istiyor ve bu konuda hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız firmamıza danışabilirsiniz. Epoksi zemin kaplama konusunda sunduğumuz kaliteli hizmet sayesinde güvenilir bir hizmet sunuyoruz.