×

Fayans Üzerine Polyurea Kaplama

Fayans üzerine polyurea kaplama genel olarak izolasyonda kullanılan zemin kaplama malzemelerinden ayrılarak farkını ortaya koyuyor.

Teras, balkon, ıslak hacimli alanlarda fayans döşemesi sıkça tercih edilmektedir. Fayans kullanımının ülkemizde en çok tercih edilme sebebi görüntüsünün göze hitap etmesindendir. Bunun yanı sıra kullanım koşulları ve ömründen dolayı fayans, seramik, kalebodur gibi zemin kaplamalar kullanım alanına sahiptir. Oysa bahsetmiş olduğumuz bu zemin kaplama çeşitlerinin ek yerleri bulunmaktadır. Zamanla kullanım ile beraber fayanslar eskimektedir.

Fayans Üzerine Polyurea Kaplama

Üzerine gelen darbelerde kırılmakta ve çatlamaktadır. Aşınan derz araları zamanla açılmakta ve su geçişlerine neden olmaktadır. Terasınızı, balkonunuzu her yıkadığınızda bu aralardan beton içerisine su geçişleri olur. Kış ve yağışlı hava dönemlerinde yüzey üzerine gelen sular yine beton içerisine işlemektedir. Zamanla suyu alan yapı aşağı katlara veya suyun yürümesi ile daire içlerine rutubet, nemlenme yapmaktadır. Yeniden fayans döşense dahi ek birleşim alanları su almaya devam ettiği için içeride ki su beton içerisinde kurumadığından çözüm oluşturmayacaktır.

Oysa fayans üzerine polyurea kaplama uygulaması yapıldığı zaman yüzey tek bir malzemeden oluşarak kaplanacağı için suyun geçebileceği bir boşluk veya alan olmayacaktır. Suyu çeken beton polyureanın suyu geçirmesine izin vermediği için zamanla kuruyacak ve etkisi ortadan kalkacaktır. Alan parapetler dahil çıkılarak malzeme uygulandığından ek kesişim yerlerinden dahi suyun geçmesine müsaade edilmeyecektir. Polyureanın yüksek sıcaklık ve basınç yardımıyla alana püskürtme şeklinde uygulanması sayesinde her alanda eşit uygulama sağlanır.

Polyurea Kaplama

Polyurea üzerine başka bir zemin kaplama malzemesi kaplattırmadan kullanabileceğiniz gibi isteğe bağlı olarak da dilediğiniz gibi fayans, seramik döşettirebilirsiniz. Üstüne gelebilecek olan yüklere karşı yüksek esneme payı özelliği ile taşıyabilmektedir. Masa, sandalye, saksı, çiçek koyabilirsiniz. Üzerinde rahatça dolaşabilirsiniz, kayıp düşme imkanınız olmayacaktır. Temizliği kolaydır. Kimyasal ve fiziksel maddeler karşı güçlü koruma sağlar. İçerisinde sağlık için aykırı bir kimyasal ürün bulunmadığından su depolarında dahi kullanılmaktadır.

Sadece kış dönmelerinde değil aynı zaman yaz döneminde güneş ışınlarının etkisi ile zeminler aşınmaktadır. Polyurea uygulaması sonrasında özel olarak uygulanan UV dayanımlı boya sayesinde kendi istediğiniz rengi uygulatabileceksiniz. Fayans üzeri polyurea kaplama görüntüsü itibari ile de fotoğraflarda gördüğünüz gibi göze hitap etmektedir. Tamamen fayans görüntüsünü ortadan kaldırmadan %100 su yalıtımı sağlayabiliyoruz. Firmamız sektör içerisinde birçok fayans üzerine polyurea uygulaması yapmıştır. Sizlerde polyurea kaplattırması yapmayı düşünürseniz 0532 292 51 83 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.