×

Havuz Malzemeleri

Havuz malzemeleri yüksek kalitede yıllarca aynı kalitesini sürdürebilecek dayanıklılıkta ürünler olmalıdır.

Polyurea havuz malzemeleri arasında en dikkat çekici üründür. Havuz izolasyonunu doğru bir şekilde yapmak ve yalıtımı yıllarca tekrarlamadan kullanabilmek ülkemizde önemli bir konudur. Sprey polyurea havuz kaplama izolasyonda lider çözümlerdendir. %100 havuz izolasyonunu sağlamasının yanı sıra zemin kaplaması olarak görüntüsü dikkat çekmektedir.

Havuz yalıtımında yaşanılan sorunların başında var olan zemin kaplamasının kırılan bölgelerinden suların sızması veya zeminin sürekli olarak aşınmasıdır. Bu noktada havuzun mekanik bölümleri, su akış kısımları ve fıskiyelere dikkat ederek bir izolasyon sağlayabilmek hem zor hem de dikkat gerektiren bir konu olacaktır. Polyurea havuz izolasyonunda tüm bunları göz önünde bulundurarak harika bir yalıtım sağlar.

Polyurea uygulamasına başlamadan önce su akış bölümleri ve diğer havuz teknik detaylarına önlem alınır. Daha sonrasında polyurea için uygulama aşamalarına geçilir. Polyurea uygulandıktan sonra hızlı bir şekilde reaksiyona girdiği için kuruma süresi 4 ile 10 saniye arasında olacaktır. Top coat dediğimiz son kat boya uygulamasında özel havuz mavisi boyamızın dışında dilediğiniz rengin uygulamasını da yapabiliriz. UV ışınlarına karşı dayanıklı olan bu boyamız sayesinde renginde hiçbir solma olmadan yıllarca kullanabilirsiniz.

Havuz Malzemeleri

Polyurea havuz, süs havuzu, jakuzi, su arıtma tesisleri, su depoları, atık su tesisleri gibi alanlarda kullanılabilir. Suya temas için uygun bir malzemedir. İçerisinde sağlığa aykırı bir kimyasal madde bulunmaz. Havuzun tonlarca ağırlıktaki su basıncını taşıyabilecek ağırlıktadır. Esneme payı sayesinde yırtılmadan ve kopmadan uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Polyurea Havuz Yalıtımı Avantajları

•   Fiziksel ve kimyasal olaylara karşı yüksek dayanım gösterir.

•   Uzun ömürlü bir malzemedir.

•   Üzerinde yürünebilir.

•   Hızlı, etkin ve tasarrufludur.

•   Birkaç saniyede kürlenir ve bir saatte yük mukavemeti gösterir.

•   Geniş sıcaklık aralığında ve nemde uygulama yapılabilir

•   Üzerine başka zemin kaplama yaptırmaya gerek yoktur.

•   Çekme direnci ve yırtılma mukavemeti çok iyidir.

•   Ek yersiz yekpare bir uygulamadır.