×

Havuz Yalıtımı

Havuz yalıtımı, ülkemizde su kaçaklarının oluştuğu yüzme, çocuk, süs havuzları gibi alanlarda koruma amaçlı uygulanan bir yöntemdir.

Havuzlarda bulunan su girişleri, su tahliye delikleri, pencereler yapıda ki duvar ve zemin birleşim alanları su yalıtımı açısından zayıf noktalardır. Aynı şekilde havuz içerisine yapılan seramik, fayans, mozaik gibi döşemelerinde derz dolgu araları zamanla aşındığı için zayıflayarak bu noktalardan su geçişine neden olur. Fayans, seramik gibi kaplamanın çatlaması ve kırılması betonerme yapının içerisine sızmalara neden olur. Betonerme yapıdaki çatlak alanlarda su akıntılarını kolaylaştırır.

polyurea havuz kaplama

Bütün bu havuz yalıtımı ürünlerine baktığınız zaman havuz içi yüzey uygulaması için tek başına yalıtım sağlayamaz. Üstelik daha önce yaptırmış olduğunuz fayans, seramik gibi kaplama malzemesini kırdırarak yeniden aynı malzemeyi kaplattırmak hem sağlıklı olmayacaktır hem de daha fazla ücret ödemeniz demektir. Tonlarca su basıncının ağırlığı ile 1-2 sene üzerinden geçmeden aynı şekilde yalıtım sorunları ortaya çıkacaktır.

Havuz Su Yalıtımı

Havuz su yalıtımı uygulamasından büyük başarılar elde etmiş olan sprey polyurea uygulaması size bu konuda net bir çözüm sunacaktır. Polyurea, tek başına yalıtım için yeterli olacaktır. Üzerine herhangi bir malzeme döşettirmenize gerek yoktur. İçerisinde sağlığa aykırı bir kimyasal madde bulunmaz. İçme suyu depolarında dahi kullanılabilen sertifikalı bir sistemdir. Tonlarca su basıncının ağırlığını kaldırabilecek bir yapıdadır. %400 esneme payı ile kırılmaz, çatlamaz veya kopma yapmaz.

polyurea havuz su yalıtımı

Uygulama öncesinde yapılması gereken tadilatlar var ise öncelikle bunlar dikkate alınır ve yaptırılır. Sonrasında havuzun su tahliye delikleri, su girişleri dikkate alınarak gerekli önlemler alınır ve yüzey temizlenir. Ardından ilk aşama olan astar uygulaması yapılır. Astar yüzeyde bulunan kılcal çatlakları doldurup kapatmaktadır. Kuruyan astar üzerine sprey polyurea dediğimiz püskürtme malzeme ile ek yersiz olarak tek bir parça halinde havuz kaplanır.  Malzemenin saniyeler içerisinde reaksiyona girmesi ile havuz yalıtımı çok kısa süre içerisinde tamamlanmış olunur. 

Kuruma anında gerçekleştiği için üzerine basılanabilinir. Son aşama olarak havuzlar için özel olarak uyguladığımız son kat boya uygulaması yapılır. Güneş ışınlarına karşı UV dayanımı olan boyanın renginde herhangi bir değişiklik olmaz. Böylece son aşama olan top coat ile havuz su yalıtımı sağlanmış olunur. Malzemeyi 20 yıldan fazla kullanabileceğiniz gibi klorlu su, deniz suyu gibi etkilere karşı da dayanıklıdır. Havuz su yalıtımı yaptırmak için bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.