×

İzolasyon

İzolasyon nedir ve hangi malzemeler tercih edilmelidir, doğru şekilde nasıl yapılması gerekir gibi tüm sorularınızın yanıtları yazımızda sizleri bekliyor.

Ülkemizde izolasyon veya diğer adı ile yalıtım olarak kullandığımız malzemeler, dışarıdan gelebilecek olan olumsuz etkenlere karşı yapıyı koruyucu kalkan görevi görmesidir. Günümüzde yapılan her ev veya yapının mutlaka bir izolasyon, yalıtım malzemesine ihtiyacı vardır. Burada kullanılan malzemeler ya müşterinin kendisinin ürünü temin ederek uygulamasıdır ya da herhangi bir izolasyon firmasını tercih etmesidir. Peki yalıtım için en doğru izolasyon malzemeleri nelerdir?

Malzeme seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta kaliteli olması ve dayanıklılığının uzun yıllar boyunca karşılığını vermesidir. Uygun fiyatlı olarak satılan izolasyon malzemeleri kişinin kendi uygulaması ile yetersiz olduğu için birkaç ay sonra yeniden ortaya çıkacaktır. Tekrar malzeme arayışını girmek ve farklı ürünler tercih etmek sadece zaman kaybına neden olacaktır. Üstelik ekonomik anlamda da ödenen ücretlerin karşılığını veremeyecektir.

Dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen uygulama olan sprey polyurea uygulamasını su yalıtımı ve zemin kaplama için tercih edebilirsiniz. Polyurea su izolasyonu olarak kesin çözüm sunmasının yanı sıra dayanım olarak son kalite bir üründür. Diğer tercih edilen yalıtım malzemelerine oranla sürülerek fırça veya müşterisinin kendisi uygulamadığı için daha kaliteli bir sistemdir.

su izolasyonu

Su İzolasyonu

Su izolasyonu polyurea uygulaması sprey izolasyon sistemidir. Zemine malzeme püskürtme olarak uygulandığı için istenilen kalınlıkta uygulanabildiği gibi su yalıtımını sağlaması açısından da yeterli bir uygulamadır. Polyurea, su izolasyonu olarak ülkemizde 10 yılı aşkın süredir aktif olarak kullanılmaktadır. Son 5 sene içerisinde bilinirliğini malzemenin başarılı olması ve sağlamlığı ile geniş kitlelere duyurmuştur. Üstelik su izolasyonu için kullanım alanı olarak sadece çatı ve teras alanlarını kapsamaz.

Havuz içlerinde, balkonlarda, ıslak hacimli alanlarda, gizli derelerde, oluk içlerinde, su depolarında, su arıtma tesisleri gibi su geçişinin oldukça sık yaşandığı tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Su izolasyonu olarak kullanılması dışında fabrika zeminlerinde, otopark üstü alanlarda, araç kasa içlerinde, peyzaj altı uygulamalarında da zemin kaplaması olarak sık tercih edilmektedir. Kısacası izolasyon konusunda polyurea ile büyük başarılar elde etmiş firmamızı tercih edebilirsiniz.