×

Polyurea Kaplama İstanbul

Polyurea kaplama İstanbul başta olmak üzere ülkemizde gün geçtikçe geniş bir kesim tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

Polyurea sadece su yalıtımı amaçlı kullanılmaz aynı zamanda zemin kaplaması olarak da kullanılabilir. Açık teraslarsa hem su yalıtımı amaçlı hem de göze hitap etmesi açısından zemin kaplaması olarak kullanılabilir. Böylece iki alanda da hizmet verilebilir.

İş yerinizin zemininden memnun değil misiniz ya da banyonuzun zemini sizi rahatsız mı ediyor? Çözümünüz dünyada 30 yıldan fazladır kullanılan sprey polyurea uygulamasıdır. Son yıllarda ülkemizde giderek daha fazla kullanılmaya başlanan polyurea uygulaması hakkında ki tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Polyurea Görüntüsü


Firmamıza danışan müşterilerimizden aldığımız ilk soru polyurea kaplama görüntü bakımından kötü durur mu? Hayır polyurea kaplaması kötü bir görüntüye sahip değildir.

sprey polyurea kaplama

Biz bu uygulamayı fabrikaların zeminlerini ya da avm’lerin otoparklarında da kullanıyoruz. Aynı zamanda banyo gibi ıslak hacimli alanları da kaplıyoruz. Evlerinizde ıslak hacimli alanlarda sızıntılardan şikayetçiyseniz polyurea kaplaması yaptırabilirsiniz.

Gıda üretimi yapan bir fabrikanız varsa zeminde ki malzemenizden şikayetçiyseniz polyurea sizin için eşsiz bir kaplama malzemesi olacaktır. Üretiminizi durdurmayarak günlerce yalıtım için beklemenize gerek kalmayacak. Alanınızı size tertemiz olarak teslim edeceğiz.

Üstelik polyurea dediğimiz kaplama malzemesi sağlık açısından olumsuz özellikler barındırmaz. İçerisinde voc ve solvent bulunmaz. Aynı şekilde otopark üstü alanlarda da kaplama yapmaktayız. %400 esneklik ile polyurea otomobil veya makinalara karşı yük mukavemiyeti gösterir.

Polyurea Tercihi


Sizlerden aldığımız diğer bir soru ise malzemeden sıkılırsam veya değiştirmek istersem üzerine başka bir uygulama yaptırabilme imkanı var mıdır?

Evet böyle bir seçeneğiniz bulunmaktadır. Son katta bulunan beton, fayans, seramik vb. yüzeyin üzerine polyurea kaplamasını yaptıktan sonra üzerine istediğinizi döşettirebilir ya da şap attırabilirsiniz. Açık bir terasınız varsa üzerini kapattırmanıza gerek kalmadan polyurea kaplaması yapabiliriz.

sprey polyurea su yalıtımı

Polyurea Uygulaması


Bütün bu işlemleri düşünürsek günlerce sürebilecek bir uygulama aklınıza gelebilir. Sadece uzun sürmesi değil aynı zamanda kırma, dökme gibi zahmet gerektiren işlerin de olabileceğini düşünebilirsiniz.

Ama polyurea uygulamasında bunların hiçbirisi söz konusu değildir. Uygulama süremiz sadece 2 gün gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleştirilmektedir. Bunun yanı sıra polyurea uygulaması öncesinde ve sonrasında kırma, dökme, kir, toz gibi alanı kirletebilecek malzemeler bulunmaz.