×

Polyurea Nasıl Uygulanır

Polyurea nasıl uygulanır, uygulama alanları nerelerdir, malzemenin özelliği nasıldır gibi cevap arayan sorularınızın yanıtları bu yazımızda bulabilirsiniz.

İzolasyon uygulamalarında su yalıtımı ciddi bir sorundur. Temelden çatıya kadar su sıkıntısı daire içlerine sızan bir durum olduğu için çözüm bulma süreci uzun ve zahmetlidir. Dışarıdan gelebilecek olan her türlü su tehlikesine karşı en güvenilir uygulama polyurea’dır. İzolasyon uygulamalarında su yalıtımı nasıl yapılır bu konuda birçok yöntem ve malzeme vardır. Kimisi fırça ile uygulanan kimisi ek yerleri olan yapıştırma tarzı ürünler olabilmektedir. Firmamızın uyguladığı su yalıtımı ve zemin kaplama malzemesi ise polyureadır. 

polyurea nasıl uygulanır

Temel, perde beton dahil, kapalı – açık teraslarda, balkonlarda, eğimli çatılarda veya apartmanların, sitelerin otopark üstü alanlarında polyurea su yalıtımı ve zemin kaplama uygulaması yapılmaktadır. Site alanlarında peyzaj altı uygulaması olarak dahi polyurea en son kalitede bir sistemdir. Bitkiler için kök dayanımı mevcuttur. Teras bölümünde çiçeklerin olduğu bir alan varsa su sızıntılarının yapıdaki çatlaklardan geçme olasılığı daha fazla olacaktır.

Yüzey kaplaması polyurea uygulaması ile sağlanırsa üzerine dilediğiniz gibi saksılarınızı yerleştirebilir, peyzaj altı polyurea su yalıtımı ile çiçeklerinizi dilediğiniz gibi yetiştirebilirsiniz. Sprey Polyurea uygulamasını su yalıtımı ve zemin kaplama olmak üzere iki amaçlı olarak kullanılmaktadır. Görüntüsü sayesinde su yalıtımı yaptırmışken ekstra üzerine bir malzeme kaplamadan zemin kaplaması olarak da kullanabilirsiniz.

polyurea uygulaması nasıl yapılır

Gelelim polyurea nasıl uygulanır sorusunun yanıtına öncelikle sprey izolasyon sistemi olan polyurea özel bir sistem ile uygulanmaktadır. Müşteri malzemeyi temin ederek uygulamasını tek başına yapamaz. Mobil araç içerisinde kurulu olan sprey polyurea makinası sıcaklık ve basınç ile beraber sprey tabancası yardımıyla zemine püskürtme olarak uygulanır. Polyurea öncesinde de yapılması gereken hazırlık işlemleri bulunmaktadır. Mevcut zemine bağlı olarak yapılan hazırlığın ardından öncelikle temizlik işlemi tamamlanır ve temiz bir yüzey elde edilir.

Sonrasında polyurea öncesinde astar dediğimiz polyurea’nın birbirine tutunmasına sağlayan malzeme uygulanır. Bu işlem uzun sürmeyen kısa süreli bir işlemdir ve malzeme kurumaya bırakılır. Kuruyan astar üzerine polyurea uygulamasına geçilmektedir. Özel bir teknik ile yüzeye püskürtülerek uygulanan polyurea hızlı kürlenir. Uygulama tamamlandığında alan kişiye teslim edilir ve kullanıma açılabilir. Böylece polyurea nasıl yapılır uygulamasını öğrendikten sonra sizlerde tüm bu olumlu özellikleri bir arada barındıran malzeme hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.