×

Polyurea Ne Demek

Polyurea ne demek dediğinizi duyar gibiyiz. Polyurea dediğimiz malzeme hem izolasyon sektöründe hem de zemin kaplamasında kullanılan bir malzemedir.

İki bileşenli olarak zemine püskürtme yöntemi ile uygulanabilen içerisinde solvent bulunmayan izolasyon malzemesidir. Polyurea, su yalıtımı ve kaplama malzemesi olarak sprey şeklimde uygulanması sayesinde hızlı bir kuruma gerçekleştirir. Diğer ucuz izolasyon malzemelerine kıyasla ek yersiz tek bir parça halinde kaplanır. Bu şekilde suyun geçebileceği hiçbir alan bırakılmadan uygulama yapılmış olur.

Uygulama yapılırken herhangi bir kırma, dökme veya yoz, kir gibi sizleri günlerce uğraştıran işlemler yerine sadece 2 gün içerisinde üzerine herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek kalmadan uygulamamızı teslim ediyoruz. İleriye dönük olarak su sorunlarına kesin çözüm istiyorsanız en kesin çözüm sprey polyurea olacaktır.

Polyurea Ne Demek

Polyurea ne demek sorusunu bu şekilde yanıtlamış oluyoruz. Polyurea su izolasyon sistemleri iç ve dış alanlarda su sızdırma problemlerinin en sık yaşandığı yerlerin yanı sıra fabrika, otopark alanlarında mükemmel bir zemin kaplamasıdır. Darbe ve çevresel faktörlere karşı %400 esneklik kabiliyeti gösteren polyurea kimyasal maddelere karşı da güçlüdür.

Polyurea Dayanımı

* Solvent ve katalist içermez.

* Çatlak kenetlenmesi yüksektir, kopma anında uzaması %400’dür.

* Çekme direnci ve yırtılma mukavemeti çok iyidir.

* Birkaç saniyede kürlenir ve bir saatte yük mukavemeti gösterir.

* Geniş sıcaklık aralığında uygulama yapılabilir.

* Hemen hemen her yüzeye mükemmel derece de yapışma sağlar.

polyurea uygulaması

Polyurea Kullanım Alanları

* Çatı ve teraslar

* Havuz, jakuzi, su arıtma tesisleri

* Su depoları

* Balkon, ıslak hacimli alanlar

* Açık – kapalı otopark

* Otel, fabrika, iş merkezleri

* Araç kasa kaplamalarında

* Peyzaj altı uygulamalarda

* Uçak pistlerinde

* Gemi ve tekne yüzeylerinde

* Köprü, yol ve tünellerde