×

Polyurea Özellikleri

Polyurea özellikleri ve sprey polyureanın nasıl uygulandığına dair detaylar bu yazımızda sizleri aktarıyoruz.

Sprey polyurea uygulaması izolasyon ve zemin kaplama sektöründe sıkça kullanılan su geçişlerini %100 ortadan kaldıran bir uygulamadır. Malzeme yaklaşık olarak 2 mm şeklinde uygulanmaktadır ve zemin kaplaması olarak yeterli bir kalınlıktadır. Polyurea kullanım ömrü olarak 20 yıldan fazla kullanılabilir. Standart rengi gridir. Son kat boya uygulamalarında Ral kataloğundan istenilen renk seçilerek uygulaması yapılabilmektedir.

Polyurea Özellikleri

* %400’den fazla dayanım.

* Ek yer oluşturmaz.

* Hızlı kürlenme özelliğine sahiptir.

* Darbelere ve aşınmalara karşı dayanıklılığı yüksektir.

* Kokusuzdur.

* Çatlama, aşınma, kırılma yapmaz.

* Hızlı servise alınabilir.

* Solvent içermez.

* Çatlak kenetlenmesi yüksektir, kopma anında uzaması %400’dür.

* Çekme direnci ve yırtılma mukavemeti çok iyidir.

* Birkaç saniyede kürlenir ve bir saatte yük mukavemeti gösterir.

* Geniş sıcaklık aralığında uygulama yapılabilir.

* Hemen hemen her yüzeye mükemmel derece de yapışma sağlar.

Polyurea Özellikleri

Polyurea Nasıl Uygulanır?

Polyurea uygulamasına başlamadan önce müşterimiz ile kurduğumuz iletişim ile alan hakkında bilgi ediniyoruz. Alan tespitiyle beraber müşterimiz ile anlaştıktan sonra uygulamanın yapılabilmesi için hava durumunu takip ediyoruz. Hava durumunu takiben doğru zaman dilimi tespit edildiğinde, uygulama yapılacak zemin polyurea için hazır hale getirilir. Detaylı bir temizlik işleminin ardından ilk aşama olarak astar uygulaması yapılır. Astar uygulaması polyurea’nın zemine tutunmasını sağlayan aşamadır. Astar kurumaya bırakılır ve sonrasında polyurea uygulamasına geçilir.

Belli sıcaklık ve basınç yardımıyla polyurea zemine püskürtme yöntemi ile uygulanır. Malzeme ek yersiz olarak tek bir parçadan oluşacak şekilde kaplanır. Zemin ile beraber yan duvarlardan çıkılarak uygulama yapılır. Bu sayede suyun malzeme arasından geçebileceği bir boşluk bırakılmamış olunur. Uygulama tamamlandıktan sonra alan kullanıma açılabilir. İş öncesi ve sonrası tüm süreçlerde müşterilerimize teknik destek sağlamaktayız.