×

Polyurea Sprey Çatı

Polyurea sprey çatı izolasyonun da dış etkilerle oluşabilecek su, aşınma, deformasyon ve bunun gibi etkilere karşı koruyucu kalkan görevi görür.

Polyurea birçok kolaylık sağladığı için günümüzde sık tercih edilen izolasyon sistemidir. Piyasanın en dayanıklısı olarak adından söz ettiren polyurea, kolay uygulanması, hızlı kullanılmaya başlanması ile de ilgi görmektedir. Çatı, teras, gizli dere, oluk içi gibi birçok alanda sıklıkla tercih edilmektedir. Evlerin dış mekanları sayılan balkon ve teraslara, aynı zamanda suyla sıklıkla yüz yüze kalan çatılara da sprey polyurea uygulanmaktadır.

Dış mekanların yüzeylerinde çevresel faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde aşınma problemleri yaşanmaya başlar. Bu yüzeylerde meydana gelen en ufak kılcal bir damar dahi su sızdırmasına neden olabilir. Çatılarda bulunan baca, klima gibi diğer etkenlerden dolayı uygulaması yapılacak olan izolasyon malzemesi büyük önem taşımaktadır. Su sızdırması hem yapıyı çürütecek hem de sürekli damlayarak insanları rahatsız edecek önemli bir yalıtım sorunudur. Bunu önlemek için en dayanıklı izolasyon malzemesi Polyurea sistemidir.

Polyurea Sprey Çatı

Polyurea alışılagelmiş izolasyon malzemeleri ile bir benzerlik göstermemektedir. Onlar gibi ek yerlerinden döşenerek mekana uygulama yoktur. Polyurea kendisine özgü olan, sprey püskürtme yöntemi ile uygulanır. Bu yöntemin en büyük avantajı hızlı uygulama sağlamasının yanı sıra, izolasyonda ek yeri bulundurmamasıdır. Tüm Polyurea tek bir parça olarak düşünülebilir. Bu nedenle geleneksel izolasyonlarda karşı karşıya kalınan ek yerlerinden su sızdırma problemi Polyurea da yaşanmamaktadır.

Darbelere, kimyasallara ve çevresel faktörlere dayanıklılık göstermesi, su geçirmez yapısı nedeniyle Polyurea sistemleri, uzun yıllar kullanılabilecek derecede aşınmazlık ve sızdırmazlık istenilen tüm mekanlarda rahatlıkla kullanıma ve uygulamaya uygundur. Polyurea sprey çatı uygulaması tüm yüzeylerde kullanıma uygun bir malzemedir. İzolasyonda büyük bir inovasyona imza atan Polyurea sistemleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Polyurea sprey çatı uygulaması için videolarımızı anasayfamızdan izleyebilirsiniz.