×

Şeffaf Epoksi

Şeffaf epoksi kaplama uygulaması yüzeyde cam şeffaflığında bir görüntü isteyenler için ideal bir kaplama çeşididir. 

Dayanıklı, kolay temizlenir ve hijyeniktir. Şeffaf epoksi iyi yapışma özelliğine sahip olup, büzülmesi düşüktür ve kimyasal maddelerden etkilenmez. Görüntüsü itibari ile dekoratiftir ve temizliği diğer epoksi çeşitleri gibi son derece kolaydır. Nem, ısı ve çarpmalara karşı dayanıklıdır. Zeminde istenilen görüntünün kalıcı olması ve zarar görmemesi için uygulanmaktadır. 

Uygulamanın çok kısa sürede gerçekleşmesi, herhangi bir sorun olduğunda bölge tadilatının kolay olması büyük bir avantaj sağlar. Kullanım alanı olarak kişinin isteğine göre ev, ofis, hastane, cafe, restaurant, endüstri alanları ve hijyen gerektiren sektörler gibi alanlar için kullanıma uygundur. Kullanıma bağlı olarak bir kere uygulama yaptırdığınızda yıllarca kullanma şansına sahip olabilirsiniz.

Şeffaf epoksi kaplama uygulamasına başlamadan önce yüzey hazırlığının yapılması gerekir. Bunun için toz, boya, yağ gibi benzer kirler yüzeyden temizlenir. Çukur, çatlak, kırık gibi hataların tadilatının mutlaka yapılması gerekir. Hazırlanan yüzeye epoksi astar uygulaması yapılabilecektir. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır.

Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni düşük devirli karıştırıcı yardımıyla karıştırılırken B bileşeni üzerine ilave edilir ve malzeme homojen hale gelene kadar karıştırılır. Astar yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar. Ara kat uygulaması yapılır ve yüzey nem, toz ve hava akımından korunmalıdır. 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Son kat uygulaması tamamlandıktan sonra hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak kurumaya bırakılır.

Şeffaf epoksi kaplama fiyatlarımız m2 birim fiyatı üzerinden müşterimize özel olarak teklif verilmektedir. Alan ölçüsü ve zemin yapısı gibi değişkenlik gösteren durumlar nedeni ile fiyatlandırmamız bu şekilde yapılmaktadır.

Sizlerde epoksi zemin kaplama uygulaması yaptırmak istiyorsanız fiyat ve uygulama ile ilgili tüm sorularınızı 0216 370 05 23 - 0532 292 51 83 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.