×

Sprey İzolasyon

Sprey izolasyon malzemesi günümüzde önemini arttırırken en kaliteli, kullanışlı ve kalıcı çözüm üreten ürünler sektörde ilgi görmektedir.

Firma olarak biz son kalite sprey izolasyon malzemesi olan polyurea uygulamasını tercih ediyoruz. Su yalıtımı ve zemin kaplama uygulaması olarak yüksek başarılar elde eden polyurea, çağımızın bir numaralı izolasyon malzemesidir. Hem her alanda tercih edilebilmesi hem de uygulamada ki kolaylığı sayesinde kısa zamanda geniş kitlelere sesini duyurabilmiştir. Dayanım olarak yıllara meydan okuması ile piyasada ki diğer ürünlere kıyasla kalıcı olabilen tek malzemedir.

Yeni nesil bir izolasyon malzemesi olan sprey polyurea, uygulama yapılacak yüzeye belli sıcaklık ve basınçta püskürtme olarak sıvı bir şekilde uygulanır. Yüzeye püskürtüldükten sonra birkaç saniye içerisinde kürlenerek kurur ve elastik hale gelir. Malzeme milimetrik boşluklara kadar uygulanarak, yüzey üzerinde tüm alanları doldurur. Böylece uygulama yapılmayan, açık hiçbir alan bırakılmamış olur.  

sprey izolasyon

Sprey İzolasyon Malzemesi 

Sprey izolasyon malzemesi polyurea mobil araç içerisinde kurulu olan bir makinadır. Hava koşullarına bağlı olarak uygulama yapılacak alanda polyurea öncesinde astar dediğimiz malzeme uygulanır. Ardından kuruyan astar üzerine püskürtme olarak polyurea uygulaması yapılır. Polyurea anında kuruduğu için üzerinde yürünebilir. Koku içermeyen, uçucu olmayan bir yapıya sahiptir. İçerisinde sağlığınıza teşkil edebilecek bir madde bulunmaz.

Dış hava koşullarından etkilenmeyen sprey izolasyon malzemesi polyurea, yapıyı koruduğu için ömrünü uzatır. Korozyona ve aşınmaya karşı korumak gerektiren tüm alanlarda uygulanabilir. Teraslarda, çatılarda, balkonlarda, gizli derelerde, oluklarda, havuz içlerinde su yalıtımı amaçlı tercih edilmektedir. İş yeri zeminlerinde, otopark üstü alanlarda, araç kasalarında, peyzaj altında, temel-perde beton alanlarında, su depolarında kaplama malzemesi ve su yalıtımı amaçlı kullanılmaktadır. Üstelik kullanım alanları bunlarla da sınırlı değildir.

Polyurea ek izi bırakmaz, malzeme tek bir parçadan oluşur ve ek yerleri yoktur. Yani malzeme üzerinden suyun geçebileceği ya da üzerine dökülen sıvıların akabileceği bir geçiş alanı yoktur. Kaplama malzemesi olarak tercih edildiğinde üzerine dökülebilecek kimyasal maddelerden etkilenmez. Tüm bu özellikleri içerisinde barındıran sprey izolasyon malzemesi polyurea su yalıtımında %100 kesin çözüm sunması ile lider kaplamadır.