×

Sprey Polyurea Teras Kaplama

Sprey polyurea teras kaplama ile evlerinizi dış etkenlere karşı tam koruma sağlayarak ömrünü uzatabilirsiniz.

Teras izolasyonunuzu yaptırmak için beklemek daha sonrasında karşınıza daha büyük problemler çıkaracaktır. Kış dönemi geçtikten sonra izolasyon yaptırmama gerek kalmaz, sonraki kış için tekrar düşünürüm diyenler için izolasyon sorunları ileri ki boyuta taşınır. Yapı içerisine sürekli işleyen su giderek küf, nem gibi sağlık açısından da zarar verebilecek duruma gelir. Yaz döneminde de yağışların etkisini devam ettirdiği düşünüldüğünde teras ve çatılar sürekli olarak yağmur sularına maruz kalacaktır.

Dolu yağışı gibi durumlarda açık teras ve çatılar sert darbelere maruz kalarak ucuz zemin döşemesi ile kırılıp, sökülür. Kış dönemlerinde ise kar sularının erimesi ile ek birleşim yerlerinden su geçişleri sürekli olarak devam eder. Yani hem kış hem de yaz dönemleri için hava koşulları etkisini sürdürdüğü sürece su sorunları yaşanacaktır. İzolasyon problemlerinizi ertelemek bu doğrultu da sizlere çözüm sunmayacaktır. Ne kadar süre önce izolasyonunuzu yaptırırsanız o kadar çok yapınızı çevresel faktörlere karşı koruyabilirsiniz.

Polyurea Teras Kaplama

Sprey polyurea teras kaplama bahsetmiş olduğumuz sorunlara karşı tam koruma sağlar. Açık teras alanları için yaşanılan su sorunları daha yüksek faktörde olsa da kapalı teras alanlarında da zemin kaplama sıkıntıları için polyurea tercih edilmelidir. Terasınızı dilediğiniz gibi kullanabilmek için sprey polyurea uygulamasına güvenebilirsiniz. Üzerine masa, sandalye, saksı, çiçek veya dilediğiniz gibi eşyalar koyabilirsiniz. Yük mukavemeti vardır. Üzerinde rahatlıkla dolaşılabilir kayıp düşme durumu söz konusu değildir.

Polyureanın bitki kök dayanımı olduğu için peyzaj alanlarında dahi kullanılabilmektedir. Üzerine düşecek olan herhangi bir cisimle yırtılmayacaktır. Darbe dayanımı en üst düzeydedir. Bu sayede sadece çarı, teraslarda değil fabrika zeminlerinde de kullanılır. Kimyasal maddelere karşı güçlüdür. Ek birleşim yerleri bulunmadığı için zemin tek bir malzeme ile kaplanır. Yan duvarlardan çıkılarak uygulama yapıldığı için teraslarda ek kesişim yerlerinden dahi su kaçağı oluşamaz.

Teraslarınızda uzun yıllardır su sorunları ile uğraşıyor ve bir türlü istediğiniz sonucu alamıyorsanız polyurea size bu konuda kesin çözüm sağlayacaktır. Sprey polyurea teras kaplama uygulaması yaptığımız tüm alanlarda bir daha izolasyon problemleri yaşanmamaktadır.