×

Su Yalıtımı

Su yalıtımı nedir sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse yapıyı suyun tüm etkilerinden koruyarak dayanıklılığını arttıran koruyucu malzemelerdir.

Yaşamımızın temel etkeni olan su yapılarda ciddi sorunlar teşkil ederek zarar görmesine neden olur. Kış döneminde şiddetli yağışlar, kar yağması ile beraber sonrasında eriyen karın suya dönüşmesi sonucu zemin sürekli olarak suya maruz kaldığı için yüzeyde su kaçakları oluşmaya başlar. Yaz döneminde her ne kadar su beton içerisinde kurusa da bu tamamen bir çözüm olmayacaktır. Her olumsuz hava şartlarında yapı tekrar suya maruz kalacaktır. 

Bu durumun sürekli devam etmesi sonucunda yapı çürümeye başlar ve oluşan rutubet, nem sağlığınızı etkilemeye başlar. Su yalıtımı olarak kişi zemini korumak birçok malzeme deneyecektir. Piyasada tercih edilen ucuz su yalıtımı malzemeleri kısa süreliğine de olsa sorununuza engel olacaktır. Ancak çok geçmeden yine su kaçakları oluşmaya başlayınca bu sefer zemin kaplama malzemeleri olan fayans, kalebodur, seramik, membran gibi yüzey döşemeleri tercih edilecektir. 

polyurea su yalıtımı

Zemin kaplaması olarak tercih edilen bu malzemeler ise ek yerlerinden zamanla aşındığı için su geçişine neden olacaktır. Bu da sadece ekstra harcamış olduğunuz maliyet ve zaman kaybına neden olacaktır. Tüm bu zahmetli uğraştırıcı işlemler yerine size hem zamandan kazanım sağlayacak hem de bir daha su yalıtımı yaptırmanıza gerek kalmayacak olan polyurea uygulaması ile tanıştırıyoruz. 

Su yalıtımı malzemesi olarak kullandığımız son sistem olan sprey polyurea uygulaması en çok tercih edilen kaplama malzemesidir. Yapınızı suyun etkilerine karşı koruduğu için ömrünü uzatır. Polyurea kaplama sayesinde rutubet, nem, küf gibi etkenlerde ortadan kalkar. Sprey polyurea içerisinde sağlığa aykırı kimyasal madde bulunmaz, kokusuz bir üründür. 

Yaz-kış hava koşullarından etkilenmez, %400 esneme özelliği ile yapısını ilk hali gibi korur. Uygulama süresi oldukça kısadır, alan kullanıma hemen açılabilir. Polyurea üzerine herhangi bir zemin kaplamasının döşettirilmesine gerek yoktur. Bu şekilde hem su yalıtımı amaçlı hem de zemin kaplaması olarak kullanılabilmektedir. Uygulama alanları ise oldukça geniştir. Çatı, teras, oluk, gizli dere, su deposu, havuz, otopark üstü, peyzaj altı, araç kasa kaplama gibi geniş bir alanda kullanılmaktadır.