×
Antibakteriyel Epoksi

Suya, aside, alkaliye direnci iyi olan bir epoksi zemin kaplama çeşididir.

Antibakteriyel epoksi termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçine oluşundan dolayı suya, aside, alkaliye direnci çok iyidir. Ayrıca çeşitli kimyasallara dayanıklı, antibakteriyel üzerinde forklift dolaşabilen kaplama malzemesidir.

Su geçirmez, aşınmaz, uygulandığı yüzeyde kimyasal reaksiyonunu tamamladıktan sonra %100 hijyen sağlar. Her türlü zeminde istenilen renklerde yekpare uygulama yapılır.

Parlak su geçirimsiz ve kimyasal mukavemeti çok yüksek oluşundan aşınmaya ve sürtünmeye karşı direnci iyidir. Sanayi mutfaklarında, gıda maddesi üreten fabrikalarda, depolama alanlarında, et tesislerinde, kimya ve ilaç sanayisinde, hijyen gerektiren tüm sektörlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Antibakteriyel epoksi mikrop barındırmaz, toz tutmaz. İnsanlara yaşam kolaylığı sağlayan epoksi zemin kaplama ekonomiktir. Uzun ömürlüdür, yıllarca güven içerisinde kullanabilirsiniz.

Adım adım uygulama

Uygulamaya başlamadan önce yüzey hazırlığının yapılması gerekir. Bu aşamada toz, boya, yağ gibi benzer kirler yüzeyden temizlenir. Çukur, çatlak, kırık gibi hataların tadilatı yapılır.

Hazırlanan yüzeye epoksi astar uygulaması yapılacaktır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır. Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni düşük devirli karıştırıcı yardımıyla karıştırılırken B bileşeni üzerine ilave edilir ve malzeme homojen hale gelene kadar karıştırılır. Astar yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar.

Ara kat uygulaması yapılır ve yüzey nem, toz ve hava akımından korunmalıdır. 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Son kat uygulaması tamamlandıktan sonra hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak kurumaya bırakılır.

Öne Çıkan Özellikler

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hijyenik ve antibakteriyeldir

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Pürüzsüz yüzey yapısı vardır

Sıkça Sorulan Sorular

Ambalajlama ve depolama alanlarında, entegre et tesislerinde, kimya ve ilaç sanayisinde, hijyen gerektiren sektörlerde, sanayi mutfaklarında, kuru ve yaş gıda maddesi üreten fabrikalarda tercih edilmektedir.

Hijyen gerektiren yerlerde mikrop barındırmaması ve toz tutmaması nedeniyle güvenle kullanılabilir.

Evet dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Suya ve alkaliye direnci yüksektir. Su geçirimsiz ve kimyasal mukavemeti bulunmaktadır.