×
Antistatik Epoksi

Elektrik iletkenliğini uygun şekilde toprağa aktarılması ile gerçekleşen bir epoksi çeşididir.

Antistatik epoksi, elektrik iletkenliğini uygun şekilde toprağa aktarılması ile gerçekleşen bir epoksi kaplama çeşididir. Mekanlarda bulunan fazla elektriği kendi üzerine çekerek elektrik çarpmalarına neden olmaması için kullanılır.

Genellikle antistatik epoksi zemin kaplaması elektrik akımının fazla olduğu tren hatları ve soğuk hava depoları gibi yerlerde kullanılır. Ayrıca elektrik tesisleri, yoğun bakım üniteleri, otomotiv sektörü, ameliyathanelerde tercih edilebilir. Elektrik iletkenliğine sahip olması gereken her türlü mekanda kısacası kaplattırılabilir.

Bu epoksi çeşidinin avantajı ise elektrik akımının etrafa yayılmasını önlemesidir ve diğer kaplama malzemelerine kıyasla maliyetinin daha düşük olmasıdır. Temizliği oldukça kolaydır, toz tutmaz, paslanmaz ve su geçirmeyen bir yapısı vardır. Mekanik mukavemeti yüksektir. İstenilen her renkte uygulama yapılabilmektedir.

Adım adım uygulama

Uygulamaya başlamadan önce yüzey hazırlığının yapılması gerekir. Bu aşamada toz, boya, yağ gibi benzer kirler yüzeyden temizlenir. Çukur, çatlak, kırık gibi hataların tadilatı yapılır.

Hazırlanan yüzeye epoksi astar uygulaması yapılacaktır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır. Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni düşük devirli karıştırıcı yardımıyla karıştırılırken B bileşeni üzerine ilave edilir ve malzeme homojen hale gelene kadar karıştırılır. Astar yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar.

Anti-Statik katman uygulamasında yüzey nem, toz ve hava akımından korunmalıdır. Ara katman mala ve rulo yardımıyla uygulanır ve 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Son kat uygulama ile pürüzsüz, düzgün bir yüzey elde edilir.

Öne Çıkan Özellikler

Uygulama süresi kısadır

Üst üste binme yoktur

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hijyenik ve antibakteriyeldir

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Çatlama yapmaz

Hızlı çözüm üretir

Çevreye zararsızdır

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

Elektronik tesislerinde, Endüstriyel zeminlerde, Santral odalarında, Otomotiv sektöründe, Ameliyathanelerde, Yoğun bakım ünitelerinde kullanılabilir.

Fiyatlarımız m2 ölçüsüne göre değişkenlik göstermektedir.

Evet renk seçeneğimiz mevcuttur, istenilen renklerin uygulaması yapılabilir.