×
Enjeksiyon

Enjeksiyon su yalıtımı asansör kuyuları ve su kaçağı olan yapılarda negatif yönden uygulanan sistemdir.

Enjeksiyon su yalıtımı eski ve yeni yapıların tümünde karşımıza çıkabilecek olan su kaçağı ve sızıntı sorunlarına günümüzde en son uygulanan yöntemdir.

Su kaçağı ve sızıntı problemi ile karşı karşıyaysanız, bir türlü doğru çözümü bulamıyorsanız doğru yöntem enjeksiyon su yalıtımıdır. Bodrum kat gibi alanlarda basınçlı su gelmesi ile beraber yüzeye su çıkmaya başlar. Bu tarz durumlarda en doğru yöntem suyun nerelerden geldiğinin tespitinin yapılmasıdır. Doğru bir uygulamanın yapılabilmesi için mutlaka bu duruma dikkat edilmelidir.

Sadece iş yerlerinde veya bodrum katlarda değil asansör çukurlarında yaşanan sorunlar içinde enjeksiyon su yalıtımı uygulamasına yer vermekteyiz. Enjeksiyon çok çabuk penetre olduğu için hızlı çözüm üretmesi ile çoğu kişi tarafından tercih edilir. Tek parçada uygulandığı için çatlakları sorunsuz bir uygulama ile kapatır.

Bu şekilde yapı su ve nemin olumsuz etkilerine karşı korunur. Malzeme zaman içerisinde özelliğini yitirmez ve bütün hava koşullarına karşı tam koruma sağlamış olur. Dışarıdan bir müdahale gerektirmediği için hem zamandan hem de ekonomik anlamda tasarruf sağlanmış olunur.

Beton ve doğal yapılardaki kılcal çatlaklar, derzler, küçük – büyük boşluklarda oluşan su kaçakları veya su sızıntılarını kesmek amacı ile polimer malzememizi su sızıntısının oluştuğu boşluk veya çatlağa enjekte ediyoruz. Uygulama aşamasında enjeksiyon yapılan malzeme alanın içinde sıkışarak kısa sürede reaksiyon verir ve 40 kata kadar genişleyerek su sızıntısının olduğu boşlukları kapatıp doldurur.

Adım adım uygulama

Enjeksiyon su yalıtımı uygulamasına başlamadan önce müşterimiz ile kurduğumuz iletişimden sonra keşif listesine dahil ederek alanı ziyaret ediyoruz. Uygulama yapılacak alanda suyun nerelerden geldiğinin tespitini yapıyoruz. Tüm yapılarda su kaçağı ve sızıntısı farklı sebeplerden kaynaklandığı için doğru tespit yapmak bu noktada önem taşıyor. Uygulamamız polimer malzemeyi su sızıntısının oluştuğu boşluk veya çatlağa enjekte edilmesi şeklindedir.

İlk aşama olarak suyun geldiği yerlerin tespitine göre alan içerisinde belli aralıklarla delikler açılır. Açılan bu deliklerin içerisine özel makinemiz yardımıyla enjeksiyon malzemesi gönderilir. Alanın içerisinde sıkışan malzeme kısa sürede reaksiyona girerek 40 kata kadar genişler ve su sızıntısının olduğu boşlukları kapatarak iyice doldurmuş olur. Malzeme alan içerisinde sıkıştığı için suya karşı tepkime göstererek su geldikçe genişlediğinden su gelinceye kadar tepkimeye devam eder.

Bu şekilde yapının yüzeyine çıkan suyun akışı kesilmiş olunur. Firmamız enjeksiyon sistemi konusunda uzman çalışanları ve son teknolojik model makineleri ile sizlere her konuda destek vermektedir.

Öne Çıkan Özellikler

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Kokusuzdur, içerisinde solvent bulunmaz

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Çatlama yapmaz

Hızlı çözüm üretir

Çevreye zararsızdır

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

Su kaçağı ve sızıntısı olan tüm yapılarda, asansör çukurlarında, bodrum katlarda, binalarda, tünellerde, barajlarda, tüm beton yapılarda, su barındıran her yapının izolasyonunda kullanılabilir.

Evet iyi bir uygulama ile çözüm sağlanabilir. Dışarıdan gelen su sızıntılarını içeriden kalıcı ve ekonomik bir şekilde kökten sona erdilebilir.

Hayır doğru bir metot uygulama ile enjeksiyon su yalıtımı zamanla özelliğini yitirmez. Bu konuda bilgi sahibi olan kişilerin uygulama yapması doğru olacaktır.

Diğer yalıtım malzemelerine kıyasla suyun beton içinde var olmasını engellemektedir. Su sızıntılarını içeriden kalıcı ve ekonomik bir şekilde sona erdirir.