×
Epoksi

Epoksi, kimyasal reçine ve bir çeşit yüzey kaplama ürünü olarak kullanılmaktadır.

Epoksi zemin kaplama reçineleri sahip oldukları olumlu özellikleri sayesinde geçirimsizlik konusunda da en iyi kimyasal zemin kaplamasıdır. Yapı sektörü gibi zorlu alanlarda çatlakların ve oyukların doldurularak yapıştırılması veya enjekte edilmesi amacıyla da kullanılabilmektedir. Denizcilik sektörü gibi zorlu bir alanda bile kullanılmaktadır. Aside, alkaliye ve suya karşı direnci yüksek olup zamanla direnç özelliğini yitirmez.

Dekoratif görüntüsü ile de son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Epoksi zemin kaplama, dünyada ve ülkemizde hastane, fabrika, okul zeminleri, iş yerleri gibi göze hitap etmesi istenilen alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Ekonomik oluşu ve yüzey temizliğinin kolay olması avantajları arasındadır. Hijyenik olması gereken hastane, laboratuvar, okul gibi alanlarda birebir tercih edilebilir. Zemin tozuma yapmaz ve yüzeyde yağ, su emilimi olmaz.

Uygulamanın çok kısa sürede gerçekleşmesi, herhangi bir sorun olduğunda bölge tadilatının kolay olması ve çok çeşitli renk seçenekleri sunmasından dolayı kaliteli bir uygulamadır. Uzun ömürlü yapısı ile 20 yıldan fazla kullanılabilir. Darbelere karşı dayanıklılığı bulunmaktadır.

Derzsiz bir yüzey oluşturan epoksi zemin kaplama, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Bütün bu özellikleri beraber düşündüğümüz de ileriki yıllarda daha fazla tercih edilecektir.

Adım adım uygulama

Epoksi, uygulamasına başlamadan önce müşterimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda programa dahil edilir. Uygulama çift bileşenli malzeme yardımıyla gerçekleştirilir.

Zemin kaplaması yapılacak yüzey önce ince bir temizlik yardımıyla toz ve kirden arındırılır. Temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratı yapılmış, nem ve su sorunları olmayan betonarme yüzey, ilk aşama olan astar için uygun hale getirilir. Astar atılan yüzey en az 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Astarın kuruması ile beraber ara kat dediğimiz uygulama gerçekleştirilir.

Ara katın tamamlanması ile beraber son kat dediğimiz işlem ile beraber zemin kaplama yapılmış olur. Malzemenin hızlı kürlenmesinden dolayı üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme sürelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarını da en aza indirmektedir.

Öne Çıkan Özellikler

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hijyenik ve antibakteriyeldir

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Pürüzsüz yüzey yapısı vardır

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

Epoksi zemin kaplaması fabrikalarda, ev veya ofislerde, hastane, atölye, depo, restaurant, cafe, konut, ilaç fabrikaları, uçak – helikopter hangarları, otomobil fabrikaları, ofis, konut gibi oldukça geniş bir kullanım alanı mevcuttur.

Solvent içermez ve pürüzsüz yüzey elde edilir. Zamanla direnç özelliğini yitirmez. Estetik görünümü sayesinde çok kolay temizlenir. Tozuma yapmaz.

Darbelere, alkol ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Yırtılma veya kopma yapmaz. Fiziksel yönden üstünlükler taşır.

Firmamızda iki çeşit epoksi bulunmaktadır. Portakal kabuğu (tırtıklı), Self (düz) şeklinde m2 ölçüsü üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır.