×
Multilayer Epoksi

Yüksek dayanım istenen alanlarda kullanılan epoksi zemin kaplama sistemidir.

Multilayer epoksi, orta ve ağır yük trafiğinin olduğu işletme, fabrika zeminlerinde en çok talep gören bir kaplama sistemidir. Multilayer çok katmanlı taban uygulaması olup, gözenekleri iyi kapatır ve ultra dayanıklılık sağlar.

Uzun süre dayanıklılığını koruyan Multilayer epoksi, hastane, okul ve iş yerlerinde, her türlü mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Yüzeyi parlak ve cam görünümünde olup kırılmaz, gevşemez ve çizilmez. Çok fazla temizlik malzemesini ihtiyaç duymayarak tasarruf sağlar.

Temizliği son derece kolaydır. Antibakteriyel özelliği sayesinde çocukların olduğu alanlar için ideal bir yüzey kaplamasıdır. Kokusuz bir üründür, içerisinde kullanılan bileşikleri dışarıya vermez. Yapısında zararlı hiçbir kimyasal madde bulunmamaktadır. Oldukça dayanıklıdır.

Multilayer epoksi hava dolaşımını çok iyi sağlaması sayesinde sağlık sektörü gibi alanlarda birebir çözümdür. Renk seçeneği mevcuttur. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir.

Adım adım uygulama

Uygulamaya başlamadan önce yüzey hazırlığının yapılması gerekir. Bu aşamada toz, boya, yağ gibi benzer kirler yüzeyden temizlenir. Çukur, çatlak, kırık gibi hataların tadilatı yapılır.

Hazırlanan yüzeye epoksi astar uygulaması yapılacaktır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır. Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni düşük devirli karıştırıcı yardımıyla karıştırılırken B bileşeni üzerine ilave edilir ve malzeme homojen hale gelene kadar karıştırılır. Astar yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar.

Birinci ara kat uygulaması yapılır ve kurumaya bırakılır. İkinci ara kat uygulaması istenilen kalınlığa göre tekrarlanır. Son kat uygulaması tamamlandıktan sonra hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak kurumaya bırakılır.

Öne Çıkan Özellikler

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hijyenik ve antibakteriyeldir

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Çatlama yapmaz

Hızlı çözüm üretir

Çevreye zararsızdır

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

Endüstri sektöründe, İlaç fabrikalarında, showroomlarda, kimyasal fabrikalarda, hastanelerde, makine fabrikalarında, gıda üretim tesislerinde, kimya, giyim, tekstil fabrikalarında ve birçok alanda kullanılabilir.

Multilayer kaplama için ortam ve beton yüzey sıcaklığı +10 ile +30 arasında olmalıdır.

Evet renk seçeneğimiz mevcuttur, istenilen renklerin uygulaması yapılabilir.