×
Peyzaj Altı Polyurea Kaplama

Peyzaj altı polyurea kaplama, bahçe katı evler, site alanları ve bahçe, balkon katı alanlarında birebir çözümdür.

Peyzaj altı polyurea kaplama, iş yerlerinin açık bahçe katı alanlarında toprak altı su izolasyonu olarak tercih edilir. Polyurea’nın toprağa bir zararı olmaz, gıda sertifikalıdır. İçme suyu depolarında dahi tercih edilmektedir. Özellikle teras bahçelerin toprakları sürekli nemli olur. Nem yüzünden sürekli ıslak kalan teras da zamanla su yalıtımı problemi oluşur.

Bu durumu engellemek için sadece 1 kere polyurea uygulaması yaptırarak ömürlük izolasyon sağlayabilirsiniz. Peyzaj altından kaynaklanabilecek su problemlerinin yapınıza (otopark, depo vb.) zarar vermesini önlemek için polyurea su kaplamasına %100 güven ile tercih edebilirsiniz.

Diğer izolasyon malzemelerine kıyasla polyurea kaplama, bitki kökü dayanımına sahip olduğu için rahatlıkla peyzaj alanlarında kullanılabilir. Uygulama süresinin çok kısa sürede gerçekleşmesi pas ve korozyona karşı uzun süreli koruma sağlayarak dayanıklılık oluşturur.

Adım adım uygulama

Kaba temizliği yapılarak teslim edilen alana ince bir temizlik işlemi yapılır. Temizlik işinin ardından astar uygulaması yapılır. Astar işlemi 1 gün boyunca kurumaya bırakılır. Bunu takiben 1 sonraki gün mobil aracımız içerisinde kurulu olan makina yardımıyla yaklaşık 60 cm uzunluğunda olan hortum alana çekilir. Belli sıcaklık ve basınç yardımıyla izolasyon malzemesi sprey tabancası ile zemine püskürtme yöntemiyle uygulanır.

Malzeme uygulandıktan 4 sn. sonra reaksiyona girerek kurumaya başlar. Uygulamanın sonunda alan kullanıma açılarak müşteriye teslim edilir. Polyurea uygulandıktan sonra zarar görmemesi için önce keçe, toprak altında kalacak suyun rahat yol bulabilmesi için çakıl taşı konulur daha sonra toprak aşamasına geçilmesi tavsiye edilir.

Öne Çıkan Özellikler

%100 Su Geçirmezdir

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Üst üste binme yoktur

Tüm geometrik şekillere uyumludur

Yüksek yapışma gücüne sahiptir

4 saniye içerisinde kuruma sağlar

Kokusuzdur, içerisinde solvent bulunmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Evet teraslarda peyzaj altı polyurea kaplama ile böceklenme durumunu engel olur.

Polyurea kaplama malzemesi sertifikalı bir ürün olduğu için içerisinde aykırı bir ürün bulunmaz.

20 yıldan fazla kullanabileceğiniz, ömürlük su izolasyonu malzemesidir.

Polyurea mekanik dayanımı sayesinde kök dayanımı vardır.