×
Polyurea

Her yıl su yalıtımı yaptırıyor ve bir türlü istediğiniz sonucu sağlayamıyorsanız çözüm polyureadır.

Polyurea izolasyon sektörüne yeni bir soluk getirmiş olup kalitesi ile kısa süre içerisinde en çok tercih edilen ürün olmayı başarmıştır. Yüksek dayanımı ile geleneksel su yalıtımı ve zemin kaplaması sistemlerinin önüne geçmiştir.

Her alanda kullanılabilmesi ve her çeşit zemin üzerine kaplanabilmesi büyük bir avantajdır. Sprey polyurea çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalabilme özelliğinin yanı sıra olumsuz hava koşullarına karşı da yüksek direnç gösterir. Malzeme püskürtme olarak uygulandığı için ek yersizdir. 

%400’ün üstünde esneme payını sahiptir. Bu özelliği sayesinde kırılmaz üzerine ağır yük geldiği zaman kopmaz veya çatlama yapmaz. Hızlı uygulanabilme ve çok kısa süre içerisinde teslim edilebilme özelliği ile zamanı olmayan kişiler için en iyi tercih olacaktır.

Polyurea kullanım alanı olarak çatı, teras ve balkonların dışında, gizli derelerde, oluk içlerinde, otopark üstü alanlarda araç trafiğinin yoğun olmasından dolayı zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır. Havuzlarda, içme suyu depolarında, atık su deposu kaplamasında sertifikalı bir ürün olmasından dolayı içerisinde sağlığa aykırı kimyasal madde bulunmaz. Araç kasa kaplamalarında, peyzaj altı uygulamasında, temel ve perde beton yalıtımı gibi sınırsız uygulama alanı vardır. 

Dünyada 30 yılı aşkın süredir kullanılan ve en çok tercih edilen su yalıtımı ve zemin kaplama malzemesi olan polyurea uygulamasını kullanmak için daha fazla geç kalmayın.

Adım adım uygulama

Polyurea uygulamasına başlamadan önce zemin üzerinde yapılmasa gereken tadilat işlemleri varsa önce bunlar düzeltilir. Alan polyurea uygulaması için uygun şartlara geldiğinde kaba temizliği yapılarak teslim edilen alana detaylı bir temizlik işlemi yapılır.

Ardından astar uygulamasına geçilir. Astar polyurea ile zemin arasında ki bağlayıcı unsurdur. Astar işlemi tamamlandıktan sonra kurumaya bırakılır. Bunu takiben sonra ki aşama olarak sprey polyurea aşamasına geçilir. Makina yardımıyla belli sıcaklık ve basınç yardımıyla izolasyon malzemesi sprey tabancası ile zemine püskürtme yöntemiyle uygulanır.

Malzeme uygulandıktan kısa süre sonra reaksiyona girerek kurumaya başlar. Uygulamanın sonunda alan kullanıma açılarak müşteriye teslim edilir. Standart rengimiz gri olmasına rağmen son kat uygulamalarda tüm renk seçenekleri uygulanabilir. Malzeme 20-25 yıl boyunca rahatlıkla kullanılabilir. İş öncesi ve sonrası tüm süreçlerde müşterilerimize her konuda yardımcı olmaktayız.

Öne Çıkan Özellikler

%100 Su Geçirmezdir

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Tüm geometrik şekillere uyumludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hızlı çözüm üretir

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

Polyurea çatı, teras, gizli dere, oluk içi, havuz, süs havuzu, atık su tesisleri, su deposu, otopark üstü, araç kasa kaplama, temel perde beton, otopark üstü, peyzaj altı, fabrika zemini, otel, fabrika gibi her türlü alan için kullanıma uygundur.

Evet polyurea her türlü zemin için uygunluk gösterir. Polyurea uygulaması öncesinde hazırlık zemin durumuna dikkat edilerek uygulama hazırlığı yapılır.

Polyurea dünyada 30 yıldan fazladır kullanılan bir malzemedir. 20-25 yıldan fazla rahatlıkla kullanılabilir. Firma garantimiz 5 yıldır.

Evet son kat renk seçenekleri ile talebinize göre istemiş olduğunuz rengin uygulamasını yapmaktayız.

Evet polyurea uygulamasının üzerine fayans, seramik gibi istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.