×
Polyurea Araç Kaplama

Otomotiv sektörünün vazgeçilmez koruyucu kaplama malzemesi sprey polyurea uygulamasıdır.

Polyurea araç kaplama %400 esnekliği ile yüksek darbe dayanımına sahip olduğu için araçlarda kasa kaplaması olarak koruyucu özelliğe sahiptir. Açık kasa araçlarda olumsuz hava koşullarında gün boyunca su geçirgenliğine karşı korur. Darbe dayanımı ve hafifliği sayesinde tüm araçlarda uygulanabilir. 

Kaplanan tüm araçlar polyurea sayesinde korozyona karşı önlem alır. Araç kasalarında titreşim ve gürültü olmaz. Araca ağırlık yapmayan hafif bir uygulamadır. Günümüzde polyurea araç kaplama yeni yeni tercih edilmeye başlanmıştır. Yük taşımacılığı yapan panelvan araçlar, kamyon kasaları, pikap kasalarda, ambulanslarda ve bunun gibi hizmet veren tüm araç tiplerinde kullanılabilmektedir.

Araç kaplama mekanik ve kimyasal özelliklerinden dolayı son derece dayanıklı bir kaplamadır. Firmamız her türlü uygulamanın doğru şekilde uygulanması için gerekli uzman kadroya ve bilgi birikimine sahiptir.

Adım adım uygulama

Uygulamaya başlamadan önce araç kamufle edilerek uygulama yapılmayacak yerler korumaya alınır. Araç içerisinde detaylı bir temizlik yapılır. Yüzeyde hiç toz ve kir kalmadığından emin olduktan sonra astar uygulamasına geçilebilir. Astar uygulaması yapıldıktan sonra kurumaya bırakılarak bir sonraki aşamaya geçilir.

Astarın kurumasının ardından özel makinemiz ile polyurea uygulanmasına geçilir. Yine mobil bir araç içerisinde kurulu olan makinemiz yardımıyla malzeme araç kasasına püskürtülerek uygulanır. Belli sıcaklık ve basınç ile yapılan uygulama kısa süre içerisinde tamamlanır. Uygulama bittikten yaklaşık 1 saat sonra kullanılmaya başlanabilir.

Öne Çıkan Özellikler

%100 Su Geçirmezdir

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Üst üste binme yoktur

Üzerine alev düştüğünde yürümez

Yüksek yapışma gücüne sahiptir

4 saniye içerisinde kuruma sağlar

Kokusuzdur, içerisinde solvent bulunmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Yük taşımacılığı yapan panelvan araçlar, kamyon kasaları, pikap kasalarda, ambulanslarda ve bunun gibi hizmet veren tüm araçlarda kullanılabilir.

Hayır polyurea uygulaması tam tersi titreşime engel olur ve gürültü yapmaz.

Evet polyurea araca ağırlık yapabilecek bir malzeme değildir. Hafif ve kesin bir çözüm sağlar.