×
Polyurea Kaplama

İzolasyonda büyük bir inovasyona imza atan Polyurea sistemleri yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Polyurea kaplama dünyada ve ülkemizde kullanılan en dayanıklı izolasyon ve kaplama malzemesidir.

Polyurea kaplama kullanımı oldukça geniştir. İşyerleri veya evlerin çatı, teras, oluk içi, gizli dere alanlarında kullanılabilmektedir. Bu alanlarda hem su yalıtımı hem de kaplama malzemesi olarak yüksek bir dayanım gösterir. Yapıyı koruyarak kullanım ömrünü uzatır. Püskürtme olarak uygulanması sayesinde iğne ucu deliğine kadar dolarak tüm alanda eşit bir uygulama sağlar.

Otopark üstü alanlarda kaplama malzemesi olarak en dayanıklı üründür. Benzin, yağ gibi maddelere karşı geçirimsiz olmasının yanı sıra araçların geçişi sırasında oluşabilecek sürtünme, aşınma gibi durumlara karşı da dayanıklıdır. Zemin kaygan değildir bu yüzden araçların kayması gibi bir durum oluşmaz.

Polyurea kaplama araç kasa içlerinde kaplama malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Araç kasalarına konulan yüksek ağırlıktaki malzemeler için %400 esneme payı ile ideal bir malzemedir. Havuzlarda, su depoları veya atık su arıtma tesislerinde kaplama malzemesi olarak kullanılabilecek olan sertifikalı içerisinde sağlığa aykırı bir malzeme bulunmayan bir sistemdir.

Adım adım uygulama

Uygulamamıza başlamadan önce müşterimiz ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda keşif listemize eklenir. Gerekli görüşmeler neticesinde uygulama yaptırılmaya karar verildiğinde programa dahil edilerek listeye alınır.

Ardından ilk aşama olarak uygulama yapılacak zemin üzerinde bulunan eşyalar kaldırılır ve kaba temizliği yapılmış halde firmamıza alan teslim edilir. Detaylı bir temizlik işlemi yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilir. Astar uygulaması yapılan alan kurumaya bırakılır. Bunu takiben bir sonraki gün polyurea makinası yardımı ile belli sıcaklık ve basınç yardımıyla zemine malzeme püskürtme yöntemi ile uygulanır. Polyurea uygulamasının sprey şekilde uygulamasından dolayı 4 ile 10 saniye gibi kısa bir süre içerisinde reaksiyona girerek kurumaktadır.

Ek yersiz tek bir parça halinde kaplanan zemin uygulamanın teslim edilmesi ile beraber üzerinde gezilip dolaşılabilecek hale getirilir. Uygulamanın bitiminden bir sonraki gün üzerine eşyalar konularak kullanılmaya başlanabilir. Standart rengimiz gri olmasına rağmen son kat uygulamalarda tüm renk seçenekleri uygulanabilmektedir.

Öne Çıkan Özellikler

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Uygulama süresi kısadır

Üzerine alev düştüğünde yürümez

Tüm geometrik şekillere uyumludur

Yüksek yapışma gücüne sahiptir

4 saniye içerisinde kuruma sağlar

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Çatlama yapmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Evet polyurea kaplama %400’den fazla esnekliğe sahiptir. Yük mukavemeti bulunmaktadır. Kırılma, çatlama, kopma veya yırtılma yapmaz.

Polyurea kaplama iş yerlerinde, fabrikalarda, teras, çatı alanlarında, otopark üstü olarak, peyzaj altı alanlarında, araç kasa kaplamasında veya endüstriyel ortamlar gibi alanlarda kullanılabilir.

Polyurea zemin kaplamasını 20-25 yıldan fazla kullanabilirsiniz. Geçici çözüm yerine ileriye dönük çözüm arayanların kesin tercihidir.

Evet son kat boya renk seçenekleri ile talebinize göre istemiş olduğunuz rengin uygulamasını yapmaktayız.

Evet polyurea yüksek sıcaklıklara ve soğuk hava koşullarına karşı dayanıklıdır. -60 ile +120 derece arasında dayanıma sahiptir.