×
Polyurea Teras Su Yalıtımı

Polyurea uygulaması ile teraslarda yaşanan su, nem veya küflenme sorunlarına %100 kesin çözüm hizmeti sunuyoruz.

Polyurea teras su yalıtımı, medeniyetin gelişimi ile beraber kentleşme sorununa bağlı olarak ortaya çıkan su problemlerinin çözümü için üretildi. Teras gibi alanlarda %100 koruma sağlayan polyurea uygulaması ile yıllarca izolasyon yaptırmadan kullanabilirsiniz. 

%400 esneklik özelliği ile masanız, sandalyeniz veya eşyalarınızı koyduğunuzda aşınma yapmaz, yırtılmaz, kopmaz. Dilerseniz masanızı, sandalyenizi koyarak oturabilir veya mangalınızı yapabilirsiniz. Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmayan oldukça kaliteli bir malzemedir. 

Polyurea teras su yalıtımı 20-25 yıldan fazla kullanılabilir. Diğer izolasyon malzemelerine kıyasla en uzun ömürlü su yalıtım malzemesi olmuştur. Teraslarınıza polyurea su yalıtımını uygulamasını yaptırırken aynı zamanda zemin kaplaması da yaptırmış olursunuz. Üzerine başka bir zemin kaplaması yaptırmanıza gerek kalmaz. Fayans, seramik, kalebodur, mermer, beton, şap vb. gibi her yüzey üzerine uygulama yapılabilme imkanı vardır. 

Adım adım uygulama

Teraslarda polyurea uygulamasına başlamadan önce zeminde fayans, seramik gibi bir kaplama malzemesi varsa önce onun durumuna bakılır. Fayansın kırık, dökük olmaması gerekmektedir. Uygulama zeminin şeklini alacağı için öncesinde gerekli tadilat işlemleri yapılır.

İlk adım olarak kaba temizliği yapılmış olan zemine ince bir temizlik işlemi yapılır. Ardından astar uygulaması yapılarak 1 gün boyunca kurumaya bırakılır. Bir sonraki gün mobil araç içerisinde kurulu olan makine yardımıyla malzeme zemine püskürtme şeklinde sprey tabancası ile uygulanır. Uygulandıktan 4 sn. polyurea reaksiyona girerek kurumaya başlar. Uygulama kısa süre içerisinde ek yersiz olarak tek parça halinde parapetler dahil edilerek tamamlanır.

Polyurea sonrasında isteğe göre son kat boya aşaması ile beraber istenilen renk uygulanabilir. UV dayanımına sahip olan bu özel boya ile dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Alan teslim edildikten 1 gün sonra üzerine masanızı, sandalyenizi eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikler

%100 Su Geçirmezdir

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı vardır

Üzerine alev düştüğünde yürümez

Yüksek yapışma gücüne sahiptir

4 saniye içerisinde kuruma sağlar

Kokusuzdur, içerisinde solvent bulunmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Sprey polyurea teras kaplaması 20 yıldan fazla kullanılabilme imkanına sahiptir.

Evet, polyurea uygulamasının üzerine seramik, fayans döşemesini yapabilirsiniz.

Uygulama süresi alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. İnce bir temizlik işleminin ardından astar uygulaması yapılır ve kurumaya bırakılır. Bir sonraki gün polyurea uygulaması yapılır. 2 gün içerisinde uygulama tamamlanmış olunur.

Evet standart rengimiz gri olmasına rağmen son kot boya aşamasında müşterilerimize istedikleri renk seçeneğini sunabiliyoruz. RAL kataloğumuzdan talep ettiğiniz rengin uygulaması yapılabilmektedir.