×
Polyurea Zemin Kaplama

Polyurea günümüzde en çok tercih edilen dayanıklı bir kaplama malzemesidir.

Polyurea zemin kaplama uygulamasını iş yerlerinde, fabrika zeminlerinde, Avm’lerin otoparklarında sıkça kullanmaktayız. Yoğun araç trafiğinin olduğu alanlarda aşınma dayanımın yüksek olması ile benzin ve yağlara karşı geçirimsizdir. Bu şekilde yapılacak kaplamalar sayesinde ister açık ister kapalı otopark alanlarında kullanılabilme imkanına sahiptir.

Polyurea kırma, dökme, sökme gibi sizi günlerce uğraştıran işlemler yerine çok daha kısa zaman içerisinde teslim edilir. Malzeme ek yersiz tek bir parça halinde yüzeye kaplanır. Fabrika gibi üzerinde iş makinaları bulunan alanlarda %400 esneklik özelliği ile kırılma veya çatlama yapmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Üzerine alev düştüğünde yürüme yapmayan bir malzemedir.

Polyurea zemin kaplama otomotiv sektörü, endüstriyel ortamlar, kimya, gıda, ilaç fabrikalarında, otopark üstü, uçak hangarı, hayvan barınakları, depolar, araç kasa kaplamaları gibi dayanım isteyen tüm yerlerde kullanılabilir. Polyurea zemin kaplamasını 20-25 yıldan fazla kullanabileceğiniz gibi son kat uygulaması ile de istenilen tüm renkler uygulanabilir.

Adım adım uygulama

Uygulamamıza başlamadan önce müşterimiz ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda keşif listemize eklenir. Gerekli görüşmeler neticesinde uygulama yaptırılmaya karar verildiğinde programa dahil edilerek listeye alınır.

Ardından ilk aşama olarak uygulama yapılacak zemin üzerinden eşyalar kaldırılır ve kaba temizliği yapılmış halde firmamıza teslim edilir. İnce bir temizlik işlemi yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilir. Astar uygulaması yapılan alan 1 gün boyunca kurumaya bırakılır. Bunu takiben 1 sonraki gün mobil aracımız içerisinde kurulu olan makina yardımı ile belli sıcaklık ve basınç yardımıyla zemine malzeme püskürtme yöntemi ile uygulanır. Polyurea uygulamasının sprey şekilde uygulamasından dolayı 4 saniye gibi kısa bir süre içerisinde reaksiyona girerek yaklaşık 2 dakika sonra kurumaktadır.

Ek yersiz tek bir parça halinde kaplanan zemin uygulamanın teslim edilmesi ile beraber üzerinde gezilip dolaşılabilecek hale getirilir. Uygulamanın bitiminden 1 sonraki gün üzerine eşyalar konularak kullanılmaya başlanabilir. Standart rengimiz gri olmasına rağmen son kat uygulamalarda tüm renk seçenekleri uygulanabilir. Malzeme 20-25 yıl boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Firma garantimiz 5 yıldır.

Öne Çıkan Özellikler

%100 Su Geçirmezdir

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı vardır

Üst üste binme yoktur

Tüm geometrik şekillere uyumludur

Yüksek yapışma gücüne sahiptir

4 saniye içerisinde kuruma sağlar

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır hiçbir problem yaşamazsınız. Polyurea zemin kaplamasında yüksek yapışma gücüne sahiptir. Herhangi bir kırılma, çatlama veya kopma yapmaz.

Polyurea zemin kaplaması otopark alanlarında, iş yerlerinde, fabrikalarda, peyzaj altı alanlarında, endüstriyel ortamlar gibi alanlarda kullanılabilir.

Polyurea zemin kaplamasını 20-25 yıldan fazla kullanabilirsiniz. Geçici çözüm yerine ileriye dönük çözüm arayanların kesin tercihidir.

Evet son kat renk seçenekleri ile talebinize göre istemiş olduğunuz rengin uygulamasını yapmaktayız.

Hayır polyurea zemin kaplaması kötü bir görüntüye sahip değildir. Üzerinde rahatlıkla yürünebilir kaymaz ve renk çeşitliliği itibari ile de tercih edilir.