×
Portakal Desenli Epoksi

Adını görüntüsünden alan bu zemin kaplama çeşidi görüntüsü itibari ile portakal kabuğuna benzemektedir.

Portakal kabuğu epoksi çeşidi yüzeyde bıraktığı desen ve içeriğinden dolayı zeminde kaymaz özelliğindedir. İnsan ve araç trafiğinin yoğun olduğu işletmelerde bu uygulama tercih edilebilir. Ekonomik oluşu ve yüzey temizliğinin kolay olması avantajları arasındadır. Hijyenik olması gereken hastane, laboratuvar, okul gibi alanlarda birebir tercih edilebilir. Zemin tozuma yapmaz ve yüzeyde yağ, su emilimi olmaz.

Temizliği son derece kolaydır ve sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Portakal desenli epoksi depolar, atölyeler, yemek üretim fabrikaları, liman, tersaneler, sanayi, tekstil fabrikaları, arıtma ve atık su tesisleri, hangarlar, otoparklar gibi makine basıncına maruz kalan zeminlerde uygulanabilir.

Uygulamanın çok kısa sürede gerçekleşmesi, herhangi bir sorun olduğunda bölge tadilatının kolay olması ve çok çeşitli renk seçenekleri sunmasından dolayı kaliteli bir uygulamadır. Uzun ömürlü yapısı ile 20 yıldan fazla kullanılabilir. Darbelere karşı dayanıklılığı bulunmaktadır.

Derzsiz bir yüzey oluşturan epoksi, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Bütün bu özellikleri beraber düşündüğümüz de epoksi ileriki yıllarda daha fazla tercih edilecektir.

Adım adım uygulama

Epoksi, uygulamasına başlamadan önce müşterimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda programa dahil edilir. Portakal kabuğu epoksi uygulaması yapılacak olan zemin kimyasal ürünlerden, tozdan, yağdan temizlenmeli ve kuru olmalıdır.

Temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratı yapılmış, nem ve su sorunları olmayan betonarme yüzey, ilk aşama olan astar için uygun hale getirilir. Astar atılan yüzey en az 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Astarın kuruması ile beraber ara kat dediğimiz uygulama gerçekleştirilir.

Ara katın tamamlanması ile beraber son kat dediğimiz işlem ile beraber epoksi zemin kaplama yapılmış olur. Malzemenin hızlı kürlenmesinden dolayı üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme sürelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarını da en aza indirmektedir.

Öne Çıkan Özellikler

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Kolay uygulama gerçekleşir

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hijyenik ve antibakteriyeldir

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Hızlı çözüm üretir

Çevreye zararsızdır

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

Portakal kabuğu desenli epoksi ıslandığı zaman koku yapmaz. Banyo, hastane, laboratuvar gibi zeminlerde koku yapmaz ve kaymaz.

Hayır epoksi deforme olmaz, aşınmaz ve sürtünme yapmaz. Uzun yıllar güven içerisinde kullanılabilir.

Portakal kabuğu görüntüsünü andırdığı için bu isim verilmiştir. Pütürlü görüntüsü ile kişilerin düşmemesi için tasarlanmıştır.