×
Şeffaf Epoksi

Yüzeyde cam şeffaflığında bir görüntü isteyenler için ideal bir kaplama çeşididir.

Şeffaf epoksi, diğer epoksi çeşitlerinden farklı olarak şeffaf görüntüsü ile %100 reçineden oluşur. Zeminde istenilen görüntünün kalıcı olması ve zarar görmemesi için uygulanır.

Cam şeffaflığında görünüme sahiptir. Bu şekilde uygulama isteyenler için çözüm niteliğindedir. Dayanıklı, kolay temizlenir ve hijyeniktir. Mukavemetinin üst düzeyde olmasından dolayı aşınıma dayanıklıdır. Nem, ısı ve çarpmalara karşı mukavimdir. Şeffaf epoksi iyi yapışma özelliğine sahip olup, büzülmesi düşüktür ve kimyasal maddelerden etkilenmez.

Kullanım alanı son yıllarda giderek artmıştır. Endüstri alanlarında, hijyen gerektiren sektörlerde, ev veya ofislerde, hastane, restaurant, cafe gibi alanlarda kullanılabilir. Uygulamanın çok kısa sürede gerçekleşmesi, herhangi bir sorun olduğunda bölge tadilatının kolay olması tercih edilme nedenlerindendir.

Uzun ömürlü yapısı ile 20 yıldan fazla kullanılabilir. Epoksi kategorimizde yer alan epoksi çeşitlerini özellikleri ile beraber inceleyerek hangisini yaptırmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Adım adım uygulama

Şeffaf epoksi uygulamasına başlamadan önce yüzey hazırlığının yapılması gerekir. Bu aşamada toz, boya, yağ gibi benzer kirler yüzeyden temizlenir. Çukur, çatlak, kırık gibi hataların tadilatı yapılır.

Hazırlanan yüzeye epoksi astar uygulaması yapılacaktır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır. Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni düşük devirli karıştırıcı yardımıyla karıştırılırken B bileşeni üzerine ilave edilir ve malzeme homojen hale gelene kadar karıştırılır. Astar yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır aynı zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar.

Ara kat uygulaması yapılır ve yüzey nem, toz ve hava akımından korunmalıdır. 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Son kat uygulaması tamamlandıktan sonra hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak kurumaya bırakılır.

Öne Çıkan Özellikler

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hijyenik ve antibakteriyeldir

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Çatlama yapmaz

Çevreye zararsızdır

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

Cam şeffaflığında görünüme sahiptir. %100 reçineden oluşan zemin kaplamasıdır.

Endüstri alanlarında, hijyen gerektiren sektörlerde, ev veya ofislerde, hastane, restaurant, cafe gibi alanlarda kullanılabilir.

İstenildiğinde hali hazırdaki zeminin dokusunu bozmadan cila gibi kullanılabilir. Hafif veya yaya trafiğine elverişlidir.