×
Self Leveling Epoksi

Pürüzsüz, çok düzgün bir yüzey görüntüsü elde edilerek uygulanan dayanıklı bir yüzey kaplama ürünüdür.

Self leveling epoksi, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz hale getiren zemin kaplamasıdır.

Kimyasal nitelikli bu kaplama sayesinde dayanıklı, ekonomik ve hızlı bir şekilde self leveling epoksi kaplaması yapılabilir. Self leveling epoksi kaplama, ilaç fabrikaları, hastaneler, endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalarda, tekstil fabrikalarında, gıda üretim tesislerinde, otomotiv sektöründe, depolarda, plastik üretim tesisleri, sergi salonları, elektrik fabrikaları sektör içerisinde geniş bir kullanım tercihi bulunmaktadır.

Uygulamanın çok kısa sürede gerçekleşmesi, herhangi bir sorun olduğunda bölge tadilatının kolay olması ve çok çeşitli renk seçenekleri sunmasından dolayı kaliteli bir uygulamadır. Uzun ömürlü yapısı ile 20 yıldan fazla kullanılabilir. Darbelere karşı dayanıklılığı bulunmaktadır.

Derzsiz bir yüzey oluşturan epoksi, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Bütün bu özellikleri beraber düşündüğümüz de epoksi ileri ki yıllarda daha fazla tercih edilecektir.

Adım adım uygulama

Self leveling epoksi, uygulamasına başlamadan önce müşterimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda programa dahil edilir. Uygulamaya başlamadan önce yüzey hazırlığının yapılması gerekir.

Temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratı yapılmış, nem ve su sorunları olmayan betonarme yüzey, ilk aşama olan astar için uygun hale getirilir. Astar atılan yüzey en az 8 saat boyunca kurumaya bırakılır. Astarın kuruması ile beraber ara kat dediğimiz uygulama gerçekleştirilir.

Ara katın tamamlanması ile beraber son kat dediğimiz işlem ile epoksi zemin kaplama yapılmış olur. Yüzey nem, toz ve kirden korunur. Zemin kaplaması yapıldıktan bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir.

Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır. Malzemenin hızlı kürlenmesinden dolayı üretimin hali hazırda sürdüğü tesislerde bekleme sürelerini kısaltmakta, dolayısıyla uygulama esnasında oluşabilecek üretim kayıplarını da en aza indirmektedir.

Öne Çıkan Özellikler

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Uygulama süresi kısadır

Hızlı, etkin ve tasarrufludur

Fiziki darbelere karşı güçlüdür

Hijyenik ve antibakteriyeldir

Zamanla direnç özelliğini yitirmez

Pürüzsüz yüzey yapısı vardır

Çatlama yapmaz

Hızlı çözüm üretir

Uzun ömürlüdür

Sıkça Sorulan Sorular

İlaç fabrikaları, hastaneler, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, sergi salonlarında, otomotiv sektörü ve tüm depolarda kullanılabilir.

Seyreltik asitlere, temizlik deterjan ve dezenfektanlarına, bitkisel, tatlı su ve deniz suyuna, mazot, benzin, alkol ve daha birçok solvente dayanıklıdır.

Evet renk seçeneğimiz mevcuttur, istenilen renklerin uygulaması yapılabilir.