×
Sprey Polyurea

Polyurea kesin çözüm sunan son teknoloji su yalıtımı ve zemin kaplama malzemesidir.

Sprey polyurea dediğimiz malzeme hem su yalıtımı hem de zemin kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bir nevi yapınıza su yalıtımını yaptırmışken zemin kaplamasını da yaptırmış olacaksınız. Bu açıdan bakıldığında sprey polyurea uygulaması tercih edilme nedenlerinde belirleyici unsur olmaktadır.

Sprey Polyurea, bilinen diğer ucuz malzemelere kıyasla birçok avantaj sağlayan uzun ömürlü bir malzemedir. 20-25 yıldan fazla kullanılabilen Polyurea, kimyasal maddelere, darbe ve çevresel faktörlere karşı %400 esneklik kabiliyeti göstermektedir. Sprey şeklinde uygulandığı için hızlı bir kuruma gerçekleştirir.

Malzeme, havuz kaplaması şeklinde zeminle beraber parapetler dahil çıkılarak uygulandığı için suyun yanlardan dahi kaçabileceği hiçbir kaçış noktası bırakılmadan ilerlenir. Sprey polyurea ek yersiz tek bir parça halindedir. Milimetrik boşluklara kadar dolarak fiziksel ve kimyasal olaylara karşı dayanıklılık gösterir.

Kokusuz bir yapıya sahip olan malzememizin rengi gridir. Son kat uygulaması ile beraber istenilen tüm renkler uygulanabilme şansına sahiptir. -30 ile +60 arasında dayanım gösteren polyurea, çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalabilmektedir.

Dünyada kullanılan son su yalıtımı malzemesi olan Sprey Polyurea, tüm mekanlarda ileriye dönük olarak su problemlerine %100 çözüm kesin çözüm sağlar.

Adım adım uygulama

Polyurea uygulamasına başlamadan önce müşterimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda programa alınarak uygun hava koşulları takip edilir. Hava durumunu takiben doğru zaman diliminde uygulama yapılacak zemin polyurea için uygun hale getirilir.

Kaba temizliği yapılarak teslim edilen alana ince bir temizlik işlemi yapılır. Temizlik işinin ardından astar uygulaması yapılır. Astar işlemi 1 gün boyunca kurumaya bırakılır. Bunu takiben 1 sonraki gün mobil aracımız içerisinde kurulu olan makina yardımıyla yaklaşık 60 metre uzunluğunda olan hortum alana çekilir. Belli sıcaklık ve basınç yardımıyla izolasyon malzemesi sprey tabancası ile zemine püskürtme yöntemiyle uygulanır.

Malzeme uygulandıktan 4 sn. sonra reaksiyona girerek kurumaya başlar. Uygulamanın sonunda alan kullanıma açılarak müşteriye teslim edilir. Standart rengimiz gri olmasına rağmen son kat uygulamalarda tüm renk seçenekleri uygulanabilir. Malzeme 20-25 yıl boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Firma garantimiz 5 yıldır. İş öncesi ve sonrası tüm süreçlerde müşterilerimize her konuda yardımcı olmaktayız.

Öne Çıkan Özellikler

%100 Su Geçirmezdir

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı vardır

Üst üste binme yoktur

Tüm geometrik şekillere uyumludur

Yüksek yapışma gücüne sahiptir

25 yıl geçerli EOTA sertifikası vardır

Sıkça Sorulan Sorular

Polyurea teras ve çatılarda, balkon ve banyo gibi ıslak hacimli mekanlarda, havuzlarda, otopark alanlarında, su depolarında, otel, fabrika ve iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, köprü, yol, tünellerde her çeşit zemin kaplamasında kullanılabilir.

Evet renk seçeneğimiz mevcuttur. 100m2 ve üzeri alanlar için RAL kodlarımızdan istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Bunun dışında elimizde bulunan renk seçeneklerinden yardımcı olmaktayız. Standart rengimiz gridir.

Polyurea dediğimiz malzeme yaklaşık olarak 2mm kalınlığında bir uygulamadır. Su yalıtımı uygulaması olarak yeterli kalınlıktadır.

Polyurea dünyada 30 yıldan fazladır kullanılan bir malzemedir. 20-25 yıldan fazla rahatlıkla kullanılabilir. Firma garantimiz 5 yıldır.

Evet polyurea uygulamasının üzerine fayans, seramik gibi istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.