×
Su Deposu Polyurea Kaplama

Su depolarında hızlı ve etkili sonuç isteyenler için polyurea, güvenle tercih edilen uygulamadır.

Su deposu polyurea kaplama deprem afet gibi sorunlarda koruyucu etkiye sahiptir. Su depoları genel olarak tatlı su koymak için ya da makine soğutma gibi işlerde kullanılır. Su depolarında su kaçırma nedenlerinin başında suyun basınç ile beraber tonlarca ağırlıkla kılcal çatlaklar oluşturmasıdır.

Meydana gelen kılcal çatlaklar zamanla genişleyerek büyük çatlaklara dönüşür ve ciddi su kaçırma problemleri yaşanmaya başlanır. Oluşan bu problemlere dünyada %100 kesin çözüm üreten yöntem sprey polyurea uygulamasıdır. Esnek ve basınca dayanıklı olan Polyurea, ile ömürlük bir su yalıtımı izolasyonu sağlayabilirsiniz.

Su depolarında yapılan temizlik ürünleri polyurea kaplamasına zarar vermediği gibi aşınmada yapmaz. Kimyasal maddelere karşı dayanımı olan oldukça kaliteli bir kaplama malzemesidir. Yırtılmaz, kopmaz, aşınmaz veya delinme yapmaz.

Su deposu polyurea kaplama gıda için Etanol tarafından verilmiş bir sertifikaya sahiptir. İçerisinde sağlığa aykırı hiçbir ürün bulunmaz. Gıda ve içme suyu için sertifikalı onayları bulunmaktadır. Klora dayanıklı olup -45, +180 derece aralarında dayanıklıdır. Temizliği oldukça kolaydır, yosun tutmaz ve aşınma yapmaz.

Adım adım uygulama

Su deposunda bulunan suyun öncelikle tahliye edilmesi gerekir. Uygulanacak yüzeyin nem oranı istenilen değere ulaştığında polyurea için hazırlık aşamalarına geçilir. Öncelikle yüzeyde yer alan toz, kir gibi temizlik işlemleri gerçekleştirilir. Sonraki aşama olarak astar uygulaması yapılır ve kurumaya bırakılır.

Astar uygulamasının kuruması aşamasından sonra polyurea püskürtme uygulamasına geçilebilir. Mobil aracımız içerisinde kurulu olan polyurea makinası yardımıyla belli sıcaklık ve basınç ile malzeme yüzeye püskürtme olarak sprey tabancası yardımıyla uygulanır. Polyurea püskürtme olarak uygulandığı için 4-5 saniye içerisinde kuruma gerçekleştirir. Kısa süre içerisinde uygulamanın tamamlanması ile alan kullanıma açılır. 

Öne Çıkan Özellikler

%100 Su Geçirmezdir

İçme Suyu Depolarında Kullanılabilinir

Hava şartlarına karşı koruma sağlar

Korozyon, pas ve aşınmaya karşı korur

Kimyasal ve mekanik dayanıma sahiptir

Uygulama süresi kısadır

Kolay uygulama gerçekleşir

Yüksek sıcaklıklara karşı dayanımı vardır

4 saniye içerisinde kuruma sağlar

Kokusuzdur, içerisinde solvent bulunmaz

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, polyurea su depoları için en doğru izolasyon malzemesidir. Sertifikalı bir sistem olup, içerisinde sağlığa aykırı bir kimyasal madde bulunmamaktadır.

Hayır, polyurea hiçbir kimyasal maddeden zarar görmez. Mikropları yok etmek için atılan klor sıradan izolasyonlara zarar verirken polyurea kaplama su izolasyonuna zarar vermemektedir.

%400'den fazla esneme payı özelliği sayesinde mükemmel çekme ve yapısal dayanıma sahiptir.